Friday ,19 April 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Убедлива победа за кадетките на Вардар во дуелот со Лихнид
(Фотогалерија) Убедлива победа за кадетките на Вардар во дуелот со Лихнид

(Фотогалерија) Убедлива победа за кадетките на Вардар во дуелот со Лихнид

Кадетките на Вардар стигнаа до петтата победа во лигата, откако на домашен терен убедливо ја совладаа екипата на Лихнид (35:23). Во текот на целиот меч, вардарки беа во предност, така да ниту во еден момент не беше доведена во прашање победа за избраничките на Платон.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

44347582_10213052969821107_47214064383819776_n 44362668_10213053022102414_2251936135947223040_n 44364902_10213053004461973_8946036579688775680_n 44375422_10213053026142515_292052471843389440_n 44377811_10213053091384146_1148349168322871296_n 44377824_10213052968341070_8449800280261787648_n 44387216_10213053121424897_6021695606718726144_n 44391597_10213053036022762_8501925472244858880_n 44392248_10213053009702104_4107822621586882560_n 44393525_10213053086864033_6606601316993073152_n 44416500_10213053076303769_5907333164635783168_n 44416501_10213053088984086_2167030520905465856_n 44426250_10213052974421222_5747312591676375040_n 44429106_10213053072823682_8839988996722393088_n 44445613_10213053100624377_2391223797962244096_n 44452961_10213053015662253_56597545723363328_n 44477851_10213053046503024_6069066493243424768_n 44478054_10213053094264218_7004852378558005248_n 44495328_10213053119584851_7705075383749574656_n 44498980_10213053041382896_5996273613689323520_n 44502041_10213053112664678_6696701106568822784_n 44598628_10213053071663653_2314864837127045120_n 44621077_10213053064783481_7234177115036319744_n