Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Останати спортови > (Стрим во живо) Егоров против Нодирјон Сафаров на СП во борење, борбата започнува во 10-30ч.
(Стрим во живо) Егоров против Нодирјон Сафаров на СП во борење, борбата започнува во 10-30ч.

(Стрим во живо) Егоров против Нодирјон Сафаров на СП во борење, борбата започнува во 10-30ч.

Репрезентативецот Владимир Егоров (-57 кг) денес, недела, се среќава со Узбеќистанецот Нодирјон Сафаров на Светското првенство во борење за сениеори во Будимпешта, Унгарија.

Душек “Д“ , седма борба, која почнуваа во 10:30 часот. Ако извојува победа во осминафиналето ќе се бори  со победникот од мечот Андреј Дуков  (Романија) и Атли Сулејман (Турција). Линк за следење -ОВДЕ

Вториот наш борач Могамедгаџи Нуров настапува во утре, понеделник 22.10.2018.