Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Нова „контролка“ за генер.2010, вардарци тестираа со Фудбал Кидс
(Фотогалерија) Нова „контролка“ за генер.2010, вардарци тестираа со Фудбал Кидс

(Фотогалерија) Нова „контролка“ за генер.2010, вардарци тестираа со Фудбал Кидс

Генерацијата 2010 на ФК Вардар продолжува со одигрување на пријателски натпревари. Во пресрет на велигденските празници, момците на Боби Андоновски вчера имаа контролка со екипата на Фудбал Кидс од Драчево. Гледавме борбен дуел со многу акции и шанси за голови, на крајот победата му припадна на Вардар.

Во продолжение погледнете ја фотогалерија од овој натпревар одигран на теренот на Академијата.

173019037_3906240052756145_8034141994650260661_n 177354100_3906239679422849_8836250394526446661_n 179007344_3906239432756207_5777945190315967017_n 179310210_3906240952756055_3615839833020089168_n 179483226_3906233482756802_4817761432884069787_n 179487624_3906239869422830_5779040971906638162_n 179652485_3906241979422619_2395373569218357103_n 179730734_3906242152755935_629103136217252577_n 179874174_3906242369422580_8665391276325242440_n 179922876_3906241022756048_9122078177746304448_n 179922937_3906239742756176_5754214975814747911_n 179933370_3906239826089501_2039350488842325968_n 179973016_3906239209422896_8449221699882229554_n 180085078_3906239362756214_1994448131510360574_n 180203114_3906242206089263_6347915430643902689_n 180224764_3906240419422775_6665140968353374613_n 180468814_3906241676089316_3857892280695120375_n