Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Вардарци со настапи на НБЦ во Клуж, Димитровски со одличен резултат (Фото)
Вардарци со настапи на НБЦ во Клуж, Димитровски со одличен резултат (Фото)

Вардарци со настапи на НБЦ во Клуж, Димитровски со одличен резултат (Фото)

Оваа сезона   XX.издание на НБЦ Куп  се одржува  во Клуж, Напока, Романија, од 3-ти до 8-ми Октомври. На истиот КК Вардар ќе ја преставува Република Македонија, вчера тројца момци веќе излегоа на патеките.

Најдобар резултат имаше Димитровски Димитар, нашиот претседател беше одличен и собори 644 „дрва“, новото засилување на црвено-црните, Пеце Димовски беше близу 600, односно имаше 595, вчера настапи и Коста Ристовски кој дојде до бројката 553.

1 2 4 307101441_10222038626656912_6780989423094834371_n 307197485_10222038625176875_6374981219082431585_n 307198560_10222038625736889_2996307602964025378_n 307654276_10222038627016921_1083047661715630122_n 307723907_10222038626576910_2838029250728124212_n 308620385_10222038624176850_8572628920441253519_n 308632000_10222038622896818_7143364735222382313_n 308799256_10222038626736914_7643687627189097026_n 309016725_10222038624456857_3308343450274079419_n 309890888_10222038626496908_5557576744508829657_n 309969932_10222038619816741_6244087394566507339_n 310555593_10222038626016896_5406285383061934953_n a2 a4 a5 a11 d d1 d2 d4 d8 d9 d11 d22 d44 d66 d77