Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар заврши на 2.позиција оваа есен, совладан Пелистер
Куглање: Вардар заврши на 2.позиција оваа есен, совладан Пелистер

Куглање: Вардар заврши на 2.позиција оваа есен, совладан Пелистер

Црвено-црните куглари беа домаќини на КК Пелистер-Б во последното есенско коло во Македонската кугларска лига. Дуелот се одигра во кугларницата Мусандра во ГТЦ.

Вардар дојде до победа со резултат 6-2. Освоивме 15 сетови и соборивме 3156 “дрва”. Пецо Димовски со 561 имаше најдобар скор кај нас. На “зимување” ќе заминеме на втората позиција на табелата зад шампионот тимот на Макпетрол.

IMG-2580a7b839ece1e82662bba1a260099a-V