Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 4)

У-17

Прилепска Победа е противник на вардаровите генерации, во 25 првенствено коло

vardarfans-25-kolo

Претстојниов викенд ќе се одигра 25 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар ќе му биде тимот на Победа од Прилеп. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на Академијата, додека во недела кадетите и младинците гостуваат во Прилеп, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери се единствените кои на крајот од сезоната ќе ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар загубија во финалето на купот од А.Пандев

32878790_2000323426667453_5409351734097084416_n

Пинерите на Академија Пандев се освојувачи на националниот куп, кај генерацијата родени 2001 година. Попладнево на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, А.Пандев го совлада Вардар минимално со резултат 1:0. Црвено-црните има за што да жалат со оглед дека два пати ја погодија пречката и еднаш стативата од голот на А.Пандев и имаа најголем дел од играта. Тренерот Ѓорѓиески стартуваше со ... Read More »

Леонид Игнатов: Психолошката предност е на наша страна, бидејќи сме поквалитетен тим од противникот и тоа го докажавме во меѓусебните дуели

vardarfans-ignatov

Утре со почеток од 17:00 часот на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, пионерите на ФК Вардар го играат финалето во купот на Македонија, против екипата на Академија Пандев. Ова ќе биде шанса за оваа генерација на Вардар да стигне до првиот трофеј во оваа натпреварувачка сезона, со оглед дека шансите за титулата во првенството се изгубени. Во лигата одигравме три ... Read More »

Лесни бодови за пионерите и помладите пионери на Вардар

k3-631x330

Пионерите и помладите пионери на Вардар триумфално се враќаат од Битола откако и двете екипи денеска славеа победи над “зелените” oд Битола. Повозрасните, пионерите на Вардар триумфираа со резултат 2:4 (2:1). Вардар натпреварот го одигра со следните играчи: Андов, Зендели, Рушити, Миленковски, Николов, Мирчевски, Спировски, Цури, Т.Мирчевски, Хасановиќ и В.Мирчевски. Во еден многу возбудлив натпревар прв серијата на голови ја ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Пелистер, во рамките на 24 првенствено коло кај младинските категории

22405615_10210547225179057_2057999830834093897_n

Во сабота ќе се одигра 24 коло во првенството на младинските фудбалски категории, а на програмата е дербито помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Пионерските екипи гостуваат во Битола, во термините од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците се домаќини на теренот на Академијата, во термините од 12 и 14 часот. До крајот на сезоната остануваат уште четири ... Read More »

Познати противниците и термините на одигрување на финалните мечеви во купот, за генерациите “2001“ и “2004“ на ФК Вардар

31934844_2071400169851353_5464981073932845056_n

Од вкупно шест младински генерации на фудбалскиот клуб Вардар, само две успеаа да се пласираат во големото финале од купот на Македонија. Тоа се генерациите родени “2004“ година, кои се натпреваруваат во регионалната-скопска лига и генeрацијата “2001“ кои настапуваат во пионерската лига. Познати се нивните противници и последната пречка за освојување на трофејот во ова натпреварување, како и термините на ... Read More »

“Петарда“ во мрежата на Ренова, пионерите на ФК Вардар убедливи на гостувањето во Тетово

vardarfans-pioneri

Пионерите на ФК Вардар ги совладаа врсниците од Ренова, на денешниот натпревар, кој се одигра во Тетово, во рамките на заостанатото 19 коло. Црвено-црните беа убедливи со резултат 1:5. Вардар: Андов, Ѓурковски, Димоски, Митревски, Манасиевски, Бојковски, Речица, Илиевски, Игнатов, Ибиши, Туша. На клупата за резервни играчи беа: Станковски, Цури, Мирчевски, Спировски, Николов, Ристовски, Андоновски. Уште во 4 минута од мечот ... Read More »

Утре во Тетово, заостанатото 19 првенствено коло ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар

23131589_10210689040684356_1621851723746494950_n

Во среда во Тетово, заостанатото 19 коло од првенството ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар, кои ќе гостуваат на екипата на Ренова. Мечевите ќе започнат во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери во претходното коло со триумфот над екипата на Шкупи стигнаа до 20 првенствена победа. Тие се уште без пораз оваа сезона и ќе се ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар ги совладаа врсниците од Шкупи

328

Пионерите на ФК Вардар успеаа да стигнат до нова победа во првенството, откако утрово на теренот на Академијата ја победија екипата на Шкупи, со конечен резултат од 4:2. Вардар: Андов, Спировски, Николов, Илиевски, Манасиевски, Бојковски, Ристовски, Речица, Андоновски, Туша, Игнатов. На клупата за резерви беа: Станковски, Димоски, Митревски, Цури, Мирчевски, Ибиши, Ѓурковски, Екипата на Шкупи успеа прва да го отвори ... Read More »

Екипата на Шкупи ќе биде противник за вардаровите генерации, во рамките на 23 првенствено коло

k10

Екипата на Шкупи ќе биде противникот за генерациите на ФК Вардар, во рамките на 23 првенствено коло. Пионерските екипи во недела се домаќини на теренот на Академијата во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека кадетите и младинците во сабота од 12:00 и 14:00 часот ќе гостуваат на истиов противник, на теренот во Драчево. Последните кола ќе немаат никакво резултатско ... Read More »