Saturday ,08 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 3)

У-17

Пионерските екипи домаќини на Македонија Ѓ.П, кадетите и младинците гостуваат на истиов противник

74363472_143131147003531_790128666540507136_n

Во сабота своето 16.коло во младинските фудбалски лиги ќе го одиграат четири екипи на Вардар. Пионерските екипи на теренот на Академијата се домаќини на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Ѓорче на истиов противник. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Пионерските екипи на Вардар се големи фаворити во дуелите со Македонија Ѓ.П. ... Read More »

Вардаровите екипи имаа успешно пролетно коло, некои се одлепија на врвот, додека други ја намалија разликата со конкурентот за трофејот

73076596_143131833670129_7708700679744782336_n

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи имаа успешен старт, забележувајќи четири победи на исто толку одиграни натпревари против екипата на Еуроспорт. Помладите пионери очекувано славеа на гостувањето во Куманово и со тоа ја продолжија победничката серија која трае од есента. Еуроспорт не беше сериозен противник за нашите млади надежи, кои триумфираа ... Read More »

Познати термините за првите мечеви од 1/2 финалето на Купот, кај младинските категории

74294393_142775850372394_6239799049646505984_n

Откако беа одредени полуфиналните двојки во националниот Куп, кај младинските фудбалски категории, познати се и термините на одигрување за првите натпревари. Сите први мечеви од 1/2 финалето ќе бидат одиграни на 17-ти март. Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар првите напревари ќе ги одиграат на гостински терен. Генерацијата 2005 ќе гостува во Каменица, кај екипата на Саса, додека генерацијата ... Read More »

Две високи гостински победи за пионерските екипи на ФК Вардар во воведното пролетно коло

2004-660x330

Двете пионерски екипи на ФК Вардар во првото пролетно коло беа гости во Куманово, ние игравме дуели со тимот на Еуроспорт. Вардарци забележаа две високи и убедливи победи на овие дуели. Помладите пионери дојдоа до висока победа со резултат 0:6 (0:5), на меч на кој целосно доминиравме. За нас започнаа: Ангелов, Павлевски, Ричков, Хајдари, Каровски, Љушев, Перковски, Јаневски, Ибраим, Здравковски ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија

186

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија, кај младинските фудбалски категории. Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето на националниот куп. ФК Вардар (2005) – Каменица Саса ФК Вардар  (2006) – Шкендија ФК Вардар (2004) – Работнички ФК Вардар (2003) – Шкендија ФК Вардар (2002) – Брегалница. Read More »

Стартува пролетниот дел во младинските фудбалски лиги, Еуроспорт е прв противник за вардаровите екипи

2159

Престојниов викенд ќе стартува пролетниот дел во првенството на младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи на ФК Вардар во сабота ќе гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела на теренот на Академијата се домаќини на истиов противник.Термините на одигрување натпревари се од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери го започнуваат пролетниот дел од првото место ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар го победија Њу Старс, кадетите одиграа без голови, на контролни натпревари

76228034_145139070136072_4862224719367110656_n

Пионерите и кадетите на ФК Вардар вчера гостуваа во Ѓорче, на екипата на Њу Старс со која одиграа контролни натпревари. Пионерите на Вардар ги совладаа врсниците од Њу Старс, со резултат 0:3. По првото полувреме имавме минимално водство од 0:1, со погодокот на Георг Стојановски кој погоди на асистенција од Давидовски. Одигравме одлично на овој меч и во вториот дел ... Read More »

Победа за пионерите на ФК Вардар во дуелот со Македонија Ѓ.П, кадетите загубија од првиот тим на ФК Скопје

74344534_145138416802804_6953052865355055104_n

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар ги играат последните контролни натпревари пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Пионерите под водство на Милан Коцески на теренот во Ѓорче одиграа пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Црвено-црните славеа убедливо со резултат 0:5. Антонио Мирков беше играчот кој успеа да го отвори резултатот за 0:1, откако успеа да погоди од белата ... Read More »

Алек Сељанац: Сметам дека заслужувам повик за националната репрезентација, со вардаровите пионери очекувам повторно да заблескаме

vardarfans-naslovna

Се ближи почетокот на пролетениот дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Пионерите на ФК Вардар напорно се подготвуваат со цел подготвени да влезат во вториот дел од сезоната, во кој имаат задача да ги анулираат оние шест бодови негатива зад екипата на Академија Пандев. Шансите се уште постојат да се освои лигата, а еден од играчите кој е стандарден ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар го победија ОФК Београд, младинците загубија минимално

1229

Денес на теренот на Академијата, контролни натпревари со екипата на ОФК Београд одиграа пионерите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар. Во еден интересен натпревар, младинците на Вардар беа минимално поразени на крајот со резулта 0:1, со погодок во првиот дел од натпреварот. Вардар имаше неколку шанси за погодок, кои за жал не ги искористи. На овој меч незгодна повреда имаше ... Read More »