Thursday ,19 April 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 10)

У-17

“Магнет„ за трофеи, Сашо Тодоровски за три години освои шест трофеи со пионерите на ФК Вардар

81-660x330

Сашо Тодоровски или Рап – Тап е магнет за трофеи. Од вчера неговата колекција е побогата за уште трофеј и тоа од силниот меѓународен турнир “Скопје куп“, кој четврта година по ред се организираше од страна на градот Скопје и фудбалската федерација на Македонија. Во конкуренција на осум екипи, во возрасната генерација родени 2000/01 година, нашите млади надежи предводени од ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар дојдоа до злато со победа над Сесвете-Хрватска

14

Во текот на вчерашниот ден пионерите на фудбалскиот клуб  Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Вардарци на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска, со резултат  3:0. За најдобар играч на турнирот е прогласен вардарецот Марио Илиевски. Read More »

(Фотогалерија) Пехарот и златните медали од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар

19

Пионерите на ФК Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Момците предводени од   Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска. Денешното финале кое беше реприза на ланското на истиот турнир  заврши со победа на Вардар, со резултат  3:0. Покрај златните медали и пехарот ... Read More »

Вардаровите пионери го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„, утрово во финалето совладана екипата на Сесвете

vardarfans-naslovna

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Избраниците на Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрваатска. Ова всушнот беше реприза на финалето од минатата година, кога исто така црвено-црните забележаа триумф. Денешното финале заврши со победа на Вардар, со резултат ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пенал рулетот посреќен за Вардарци, кои ќе играат во финалето на турнирот “Скопје куп„

33

Дури по изведувањето на удари од белата точка, Вардаровата генерација родени “2001„ година успеа да слави во полуфиналето против екипата на Шкендија и на тој начин да се пласира во финалето на турнирот “Скопје куп„, кое на програмата е денес. Избраниците на Сашо Тодоровски одиграа еден тежок натпревар, без некои големи шанси да се постигне гол во регуларниот дел, по ... Read More »

(ФОТО) Пионерите на ФК Вардар ја победија Шкендија по изведување на пенали и се пласираа во големото финале на “Скопје куп„

vardarfans-naslovna

Денес на теренот со вештачка трева во населбата Ѓорче се одигра полуфиналето на турнирот, “Скопје куп„ кај генерацијата родени 2001 година, помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Финалистот беше решен дури по изведување на удари од белата точка, откако во регуланиот дел мечот заврши без голови. Тренерот Тодоровски започна со следниве 11-сетмина: Рамадани, Ѓорѓиески, Радевски, Пешевски, Адем, Димоски, Ристовски, Илиевски, Благојевиќ, ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар и Акад. Пандев одиграа со нерешен резултат, на турнирот “Скопје куп„

37

Интересен натпревар во рамките на третото коло од “Скопје куп„, одиграа пионерските екипи на Вардар и Академија Пандев. Во еден интересен натпревар, на крајот двете екипи ги поделија бодовите. Конечниот резултат на мечот гласеше 1:1. Тренерот Тодоровски се одлучи за следниве 11-сетмина: Андов, Астарџиев, Антовски, Наумчески, Манасиевски, Радевски, Дарлишта, Димоски, Ибиши, Али, Николов. Вардар има за што да жали на ... Read More »

Прв пораз за пионерите на ФК Вардар, во денешното коло од “Скопје куп„

2321

Прв пораз за пионерите на ФК Вардар, во рамките на второто коло од турнирот “Скопје куп„. После вчерашната победа против Пелистер, вечерва црвено-црните беа поразени од екипата на Сесвете од Хрватска, кои се покажаа како подобра екипа на теренот. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 2:0. На денешниот меч стартуваа следниве 11-сетмина: Рамадани, Ѓурковски, Николов, Илиевски, Астарџиев, Манасиевски (c), Хасановиќ, Ристовски, ... Read More »

Генерацијата “2001„ на ФК Вардар, под водство на новиот тренер, Сашо Тодоровски тргна со победа на “Скопје куп„

vardarfans-pioneri

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со победа стартуваа на турнирот “Скопје куп“, кој од денес започна да се игра на три терени низ Скопје. Оваа генерација “2001“ која во новата сезона ја предводи Сашо Тодоровски забележа победа во дуелот со Пелистер, минимално со 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше  новото засилување, Џемаил Ибиши, кој летово пристигна од екипата на Металург. ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар од утре ги започнуваат настапите на силниот меѓународен турнир “Скопје Куп 2017„

vardarfans-todorovski-660x330

СКОПЈЕ КУП“ во соработка со Град Скопје и Фудбалската федерација на Македонија по четврти пат е организатор на голем меѓународен младински турнир во фудбал „СКОПЈЕ КУП 2016“. На него учество ќе земат и генерациите на Вардар, родени “2001“ и “2002“ година, односно помладите пионери и пионерите на ФК Вардар. Натпреварите ќе се играат на терените во Горно Лисиче, Ѓорче Петров ... Read More »