Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Резултати од последното 11.коло во младинската фудбалска Супер Лига
Резултати од последното 11.коло во младинската фудбалска Супер Лига

Резултати од последното 11.коло во младинската фудбалска Супер Лига

Изминатиов викенд се одигра последното есенско коло во младинските фудбалски лиги. Вардар одигра натпревари со екипата на Брегалница, оствари една победа, еден нерешен резултат и два порази.

Во последното есенско коло не се одиграа само натпреварите меѓу Кул и Работнички, во кадетската и младинската Супер лига.

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Академија Пандев  2:1

Шкупи – Пелистер   5:0

Македонија Ѓ.П – Победа   3:1

Вардар – Брегалница  0:1

Работнички – Кул   2:0

Шкендија – Милано  1:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Академија Пандев  4:1

Шкупи – Пелистер  1:1

Македонија Ѓ.П – Победа   2:0

Вардар – Брегалница  1:1

Работнички – Кул   4:0

Шкендија – Милано  4:1

Кадетска Супер лига

Академија Пандев – Охрид  10:1

Пелистер – Шкупи  3:1

Победа – Македонија Ѓ.П  2:3

Брегалница – Вардар  4:1

Кул – Работнички   (одложен)

Милано – Шкендија   2:1

Младинска Супер лига

Академија Пандев – Охрид  2:0

Пелистер – Шкупи  2:1

Победа – Македонија Ѓ.П  3:1

Брегалница – Вардар  0:3

Кул – Работнички   (одложен)

Милано – Шкендија   0:5