Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 11)

У-17

Комплетни резултати од 10.коло во Супер Лигата, Вардар доминираше во соочувањето со Победа

2

Во рамките на 10.вонредно коло во Супер Лигата, Вардар одигра натпревари со екипата на Победа. Три наши екипи успеаа да стигнат до триумф во дуелите со овој противник, додека само пионерите одиграа со нерешен резултат. Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од 10.коло во Супер лигата. Помлада пионерска Супер лига Милано – Охрид  2:0 Кул – Шкендија  2:0 Брегалница – ... Read More »

Пионерите со бод од Прилеп, Победа и Вардар одиграа без победник

310641462_134436039343491_7908959368195313381_n2

Пионерите со бод од Прилеп, екипата на Победа постигна сомнителен гол во последните минути од натпреварот. Денес на игралиштето со вештачка трева во Прилеп, натпревар од вонредното 10.коло во пионерската Супер Лига одиграа екипите на Победа и Вардар, кој заврши со нерешен резултат 1:1. Избраниците на Герасимовски успеаа уште во 2.минута од натпреварот да го отворат резултатот со голот на ... Read More »

Вонредно коло во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар за противник ја има Победа

314930084_794995671565900_7400125559607733533_n-660x330

Претстојниве денови ќе се одигра вонредно коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Победа. Во вторник (29.10), пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп кај екипата на Победа. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштетото со вештачка трева, во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во среда (30.10) во истите саатници, на Локомотива, ќе се одиграат ... Read More »

Преглед на 9.коло во Супер Лигата, Вардар освои 7 од максималните 12 бодови против Пелистер

316524967_147086901411738_4109974723237924989_n

Во рамките на 9.коло во Супер Лигата, Вардар одигра натпревари со екипата на Пелистер. Кадетите и младинците успеаа да слават на гостувањето во Битола, помладите пионери освоија бод, додека единствено пионерите беа поразени во соочувањето со овој противник. Комплетни резултати од 9.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Шкупи  2:0 Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  0:0 ... Read More »

Пораз за пионерите во дербито со екипата на Пелистер

naslovna

Пораз за пионерите во дербито со екипата на Пелистер. Екипата од Битола славеше на денешниот натпревар од 9.коло во пионерската Супер лига, со резултат 1:3 (1:3). Сите голови на натпреварот паднаа во првото полувреме, а Пелистер стигна до заслужена победа со оглед дека покажа повеќе на теренот. Тренерот Герасимовски сезонава има проблеми со скрпување на составот, па така денес беше ... Read More »

Комплетни резултати од 8.коло во Супер лигата, Вардар за противник ја имаше А.Пандев

314443388_143373435116418_3552818563027002451_n

Вардар имаше половичен успех во 8.коло на Супер Лигата, откако освои 6 од максималните 12 бодови на натпреварите со екипата на Академија Пандев. До победи дојдоа помладите пионери и кадетите, додека бевме поразени на натпреварите со пионерите и младинците. Комплетни резултати од 8.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Кул – Охрид  3:0 Брегалница – Милано  5:1 Победа ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар поразени во Струмица

314124349_10222389640552040_8595074987842882565_n

Пионерите на ФК Вардар гостуваа, денес кај Академија Пандев, на мечот од Супер лигата во Струмица бевме поразени со резултат 4-2 (2-2). Вардар: Нанчовски Стефан, Атанасовски Лука, Порчу Димитар, Николовски Марко, Величковски Андреј, Танчев Михаил, Гаштаров Матеј, Алексовски Дамјан , Цониќ Максим, Миовски Александар и Спасовски Милош. На почетокот на натпреварот имавме иницијатива и тоа резултираше со гол , Марко ... Read More »

Дерби во 8.коло на Супер Лигата, Вардар против Академија Пандев

313312919_141106855343076_2376786850540940925_n

Во рамките на 8.коло во Супер Лигата, Вардар ќе игра со екипата на Академија Пандев. Натпреварите на пионерските екипи се закажани за сабота (12.11) на општинското фудбалско игралиште во Струмица, со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (13.11) на теренот на Локомотива, со кадетите и младинците сме домаќини на истиов противник. Натпреварите се закажани да започнат од 10:00 ... Read More »

ФК Вардар со три генерации се пласираше во 1/4 финалето на младинскиот Куп на Р.Македонија

311483729_133935599393535_5835731746051382366_n

Изминативе два дена на програмата беа натпреварите од 1/8 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Р.Македонија. Вардар успеа со три генерации да продолжи во 1/4 финалето на ова натпреварување. Во продолжение погледнете ги резултатите и екипите кои се пласираа во следната елиминациска рунда. Помлади пионери: Брегалница – Академија Пандев  2:1 Њу Старс – Шкендија  0:5 Осогово – Шкупи   0:6 Охрид ... Read More »