Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 13)

У-17

Помладите пионери го добија дербито, додека пионерите го загубија, на натпреварите со екипата на Македонија Ѓ.П

302084119_122683487198768_3297560188237625809_n

Помладите пионери се вратија на победите, трет натпревар во серија за пионерите без триумф. Голема победа за помладите пионери, на дерби натпреварот од 6.коло во Супер Лигата против екипата на Македонија Ѓ.П. Утрово на теренот во Ѓорче, натпревар одиграа помладите пионери на Македонија Ѓ.П и Вардар. Како подобар противник се покажа Вардар кој на крајот славеше победа со резултат 0:2, ... Read More »

Дарко Сековски и Нуман Ајетовиќ дел од Македонија У17, за претстојниот квалификациски турнир во Скопје

301992777_456506729870815_8976908430587962381_n

Младата репрезентација на Македонија до 17 години во Скопје, во периодот од 25 до 31 октомври, ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир (прва рунда) за пласман во следната елитна фаза квалификации за Европско првенство што ќе се одржи во Унгарија 2023. Квалификациските мечеви ќе бидат одиграни на тренинг центарот „Петар Милошевски”, во комплексот „Куќа на фудбалот” и стадионот на Македонија ... Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар ќе се надигруваат со Македонија Ѓ.П

312213630_1324179225070486_6889760644889825089_n

Младинските екипи на ФК Вардар, во рамките  на 6.коло во Супер Лигата за противник ја имаат екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари со овој противник ќе се одиграат во Ѓорче Петров. Во петок на игралиштетото на АМС во Ѓорче Петров, закажани се натпреварите на кадетите и младинските екипи на ФК Вардар и Македонија Ѓ.П. Вардар ќе биде условно само домаќин, ... Read More »

Табели во фудбалската Супер Лига, после комплетирање на 5.коло

310754820_135730795880682_6101121268850742984_n

Како изгледаат табелите после одиграното 5.коло во младинските фудбалски лиги можете да погледнете во продолжение. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Преглед на резултати од 5.коло во младинската фудбалска Супер лига

310580629_135217472598681_471528607059098255_n

Се комплетираше и 5.коло во младинската Супер Лига, во кое Вардар се сретна со екипата на ГФК Охрид Лихнидос. На четири одиграни натпревари остваривме две побед ( двете на домашен терен), еден нерешен резултат и еден пораз. Комплетни резултати од 5.коло во Супер лигата. Помлада пионерска Супер лига Охрид – Вардар  1:0 Работнички – Македонија Ѓ.П  2:2 Шкендија – Шкупи  ... Read More »

Пораз за помладите пионери на гостувањето во Охрид, пионерите освоија бод

310522637_134435986010163_1483570635413519800_n

Пораз за помладите, додека пионерите освоија само бод, на денешните натпревари од 5.коло во Супер Лигата. Помладите пионери го претрпеа и вториот пораз сезонава, откако денес загубија на гостувањето кај екипата на ГФК Охрид Лихнидос. Едноставно, домаќинот ја искористи својата шанса кога во 23 минута погоди од белата точка преку Флориан, додека Вардар имаше неколку стопроцентни шанси кои за жал ... Read More »

Кадетите и младинците домаќини на ГФК Охрид Лихнидос, пионерските екипи ќе гостуваат во Охрид

311683868_134637982656630_4344652032217244282_n

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло во Супер Лигата, во кое Вардар ќе игра со екипата на Охрид Лихнидос. Кадетите и младинците во сабота се домаќини на екипата на Охрид. Натпреварите ќе се одиграат на теренот на Локомотива со почеток од 11:00 и 13:00 часот. Во недела со пионерските екипи гостуваме во Охрид, на теренот „С.Ц.Билјани Извори“ натпреварите ќе започнат ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар – ФК Работнички ( пионери)

naslovna

Пионерите на ФК Вардар го претрпеа првиот пораз сезонава. Во рамките на 4.коло во Супер Лигата, вардаровите надежи го загубија градското дерби од екипата на Работнички (0:3). Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА. Погледнете фотографии од натпреварот кој се одигра на Локомотива. Read More »

Табели во младинската Супер Лига после одиграни 4.кола

310444330_133936536060108_7417938643338679507_n

После комплетираното 4.коло правиме преглед на табелите во младинските фудбалски лиги, Вардар не е лидер во ниту една категорија, односно пионерите и кадетите после поразите од екипата на Работнички го загубија првото место. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Преглед на 4.коло во Супер Лигата, комплетни резултати во сите четири лиги

310323571_133609639426131_7436976457154552996_n

Во рамките на 4.коло на Супер Лигата, Вардар за противник го имаше тимот на Работнички, натпревари на кои забележавме една победа, еден нерешен резултат и два порази. Единствениот триумф го остварија младинците, додека бевме поразени на натпреварите со пионерите и кадетите, а до поделба на бодовите се случи на дуелот кај помладите пионери. Комплетни резултати од 4.коло во сите четири ... Read More »