Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Кадетите и младинците домаќини на ГФК Охрид Лихнидос, пионерските екипи ќе гостуваат во Охрид
Кадетите и младинците домаќини на ГФК Охрид Лихнидос, пионерските екипи ќе гостуваат во Охрид

Кадетите и младинците домаќини на ГФК Охрид Лихнидос, пионерските екипи ќе гостуваат во Охрид

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло во Супер Лигата, во кое Вардар ќе игра со екипата на Охрид Лихнидос.

Кадетите и младинците во сабота се домаќини на екипата на Охрид. Натпреварите ќе се одиграат на теренот на Локомотива со почеток од 11:00 и 13:00 часот.

Во недела со пионерските екипи гостуваме во Охрид, на теренот „С.Ц.Билјани Извори“ натпреварите ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот.