Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на 4.коло во Супер Лигата, комплетни резултати во сите четири лиги
Преглед на 4.коло во Супер Лигата, комплетни резултати во сите четири лиги

Преглед на 4.коло во Супер Лигата, комплетни резултати во сите четири лиги

Во рамките на 4.коло на Супер Лигата, Вардар за противник го имаше тимот на Работнички, натпревари на кои забележавме една победа, еден нерешен резултат и два порази. Единствениот триумф го остварија младинците, додека бевме поразени на натпреварите со пионерите и кадетите, а до поделба на бодовите се случи на дуелот кај помладите пионери.

Комплетни резултати од 4.коло во сите четири младински лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Победа – Охрид  2:2

Пелистер – Брегалница  1:2

Академија Пандев – Кул  4:0

Шкупи – Милано  5:0

Македонија Ѓ.П – Шкендија  2:3

Вардар – Работнички  2:2

Пионерска Супер лига

Победа – Охрид  3:1

Пелистер – Брегалница  4:2

Академија Пандев – Кул  1:0

Шкупи – Милано  0:1

Македонија Ѓ.П – Шкендија  0:2

Вардар – Работнички  0:3

Кадетска Супер Лига

Охрид – Победа  2:2

Брегалница – Пелистер  3:1

Кул – Академија Пандев  0:0

Милано – Шкупи   4:3

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:2

Работнички – Вардар  5:0

Младинска Супер Лига

Охрид – Победа  1:6

Брегалница – Пелистер  0:2

Кул – Академија Пандев  2:0

Милано – Шкупи   1:1

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:2

Работнички – Вардар  1:4