Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 14)

У-17

Прв пораз сезонава за пионерите на ФК Вардар, екипата на Работнички подобра во дербито

naslovna

Пионерското градско дерби му припадна на Работнички. Денес на теренот на Локомотива, на натпревар од 4.коло во Супер Лигата, Вардар беше домаќин на Работнички, противник од кој беше поразен со резултат 0:3. Овој резултат можеби не изненадува, ако се знае дека денес тренерот Герасимовски не можеше да смета на услугите на Лефковски, Краљевски, Гаштаров, па и без Милош Спасовски кој ... Read More »

Градско фудбалско дерби во младинските фудбалски лиги, Работнички е наш противник во 4.коло

310472662_2100534036784940_7816682578993757907_n

Градско фудбалско младинско дерби, во рамките на 4.коло, во кое се среќаваат екипите на Вардар и Работнички. Во сабота, кадетите и младинците ќе гостуваат на Алумина, додека во недела на теренот на Локомотива сме домаќини со пионерските екипи. Натпреварите ќе се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во сите четири категории не очекуваат  дерби и неизвесни натпревари.   Read More »

(ТАБЕЛИ) Пионерите и кадетите се лидери

309248723_132064249580670_4185907666590775812_n

 После три одиграни кола во младинската Супер лига, вардаровите пионери и кадети се лидери во својата генерација. Кадетите се единствените во лигата кои имаат максимален број на освоени бодови. Погледнете ги табелите во сите четири младински лиги. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига   Read More »

Преглед на резултатите од одиграното 3.коло во младинската фудбалска Супер лига

2

 Се одигра 3.коло во младинската Супер лига, во кое Вардар за противник ја имаше екипата на Шкендија. Две победи му припаднаа на тетовскиот тим, додека Вардар славеше со кадетите, а пионерските екипи одиграа со нерешен резултат. Во продолжение погледнете ги резултатите во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Работнички  0:0 Шкендија – Вардар  2:0 Милано – Македонија ... Read More »

Реми и пораз за пионерските екипи на Вардар во Тетово

77777777777777777777777777

Двете пионерски екипи на ФК Вардар во ова 3.коло од Супер лигата гостуваа кај тимот на ФК Шкендија во Тетово ПИОНЕРИТЕ одиграа реми 2-2, на гостувањето во Тетово, ние имавме предност на полувреме, но сепак во вториот дел дозволивме изедначување. Имавме повеќе од играта, се играше 15.минута, кога со добра дијагонала Милош Спасовски го пронајде Николовски Марко, он излезе сам ... Read More »

Вардар против Шкендија, во 3.коло на младинската Супер лига

307568357_10221988238957251_7039183946179024926_n

Екипата на Шкендија ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 3.коло во младинските лиги. Во сабота (01.10), пионерските екипи ќе гостуваат во Тетово, кај екипата на Шкендија. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштето на АМС СЦ Тетово со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Кадетите и младинците во недела (02.10) се домаќини на теренот на Локомотива, во истите саатници. Read More »

(ТАБЕЛИ) Три екипи на ФК Вардар имаат максимален број на освоени бодови после две одиграни кола

f

После две одиграни кола во младинските фудбалски лиги, три екипи на Вардар имаат максимален број на освоени бодови. Се работи за двете пионерски екипи, како и кадетите, додека младинците имаат скор од една победа и пораз. Погледнете ги табелите во сите четири лиги, после две одиграни кола. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Одиграно 2.коло во младинската Супер Лига, Вардар оствари три победи и еден пораз во соочувањето со Милано

FB_IMG_1664179858949

Се одигра и 2.коло во младинската Супер Лига, во кое Вардар освои 9 од максималните 12 бодови на натпреварите со екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи беа сигурни на домашен терен, до триумф стигнаа и кадетите, единствено без бодови останаа младинците кои несреќно минимално загубија на гостувањето кај овој противник. Сите натпревари беа одиграни, освен двобојот на Победа и ... Read More »

Пионерите убедливи со ФК Милано Куманово

7

Пионерите на ФК Вардар дојдоа до втора победа во лигата, тие денес на „Локомотива“ беа подобри од Куманово Милано со резултат 4-1 (2-0). Црвено-црните момци доминираа во текот на целиот натпревар и дојдоа до шест бода по одиграни две суперлигашки рунди. Ние на оваа средба имавме теренска иницијатива, најпрвин две прилики за погодок имаше , Танчев Михаил. Нашата игра беше ... Read More »