Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на резултатите од одиграното 3.коло во младинската фудбалска Супер лига
Преглед на резултатите од одиграното 3.коло во младинската фудбалска Супер лига

Преглед на резултатите од одиграното 3.коло во младинската фудбалска Супер лига

 Се одигра 3.коло во младинската Супер лига, во кое Вардар за противник ја имаше екипата на Шкендија. Две победи му припаднаа на тетовскиот тим, додека Вардар славеше со кадетите, а пионерските екипи одиграа со нерешен резултат.

Во продолжение погледнете ги резултатите во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Работнички  0:0

Шкендија – Вардар  2:0

Милано – Македонија Ѓ.П  1:3

Кул – Шкупи  2:0

Брегалница – Академија Пандев  2:2

Победа – Пелистер  3:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Работнички  1:2

Шкендија – Вардар  2:2

Милано – Македонија Ѓ.П  2:2

Кул – Шкупи  1:1

Брегалница – Академија Пандев  1:0

Победа – Пелистер  0:0

Кадетска Супер лига

Работнички – Охрид  8:1

Вардар – Шкендија  3:0

Македонија Ѓ.П – Милано  3:1

Шкупи – Кул  0:0

Академија Пандев – Брегалница  2:1

Пелистер – Победа  ( одложен)

Младинска Супер лига

Работнички – Охрид  4:0

Вардар – Шкендија  0:3

Македонија Ѓ.П – Милано  5:0

Шкупи – Кул  4:1

Академија Пандев – Брегалница  3:2

Пелистер – Победа  ( одложен)