Sunday ,19 November 2017
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 20)

У-17

Лекција за Шкендија од Вардаровите пионери, кои ќе играат во големото финале на “Скопје куп“

13925245_1078403285539850_3251884834655765923_n

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се пласираа во финалето на силниот меѓународен турнир “Скопје куп“. Утрово на теренот во населбата Марино, нашите млади надежи ја надиграа екипата на Шкендија и на тој начин се изборија за големото финале. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Тренерот Сашо Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Велковски, Рамиќ, Ѓоргиески, Трајковски, Пешевски, Али Адем, Стојчески, ... Read More »

Зибери, Антовски, Стојановски и Битиќи дел од Македонската репрезентација до 17 години, за контролните дуели со Романија

vardarfans y17

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години во наредниов период ќе одигра два контролни натпревари со соодветната репрезентација на Романија. Истите ќе бидат одиграни денес и во сабота на стадионот во Букурешт. За овие два дуели, селекторот Добринко Илиевски повика четири играчи од фудбалскиот клуб Вардар. На неговиот список се најдоа голманот Малик Зибери, играчот од одбраната Филип Антовски, од средината на ... Read More »

Вардаровите пионери против Шкендија, во борба за големото финале на “Скопје куп“

3

Денес на теренот во населбата Марино со почеток ќе се одиграат полуфиналните натпревари на турниот “Скопје куп“, кај генерација родени 2000 година. Со почеток од 10:15 часот ќе биде одиграно првото полуфинале помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Вардаровите пионери на убедлив начин стигнаа до можноста да се борат за големото финале, откако во четвртфиналниот меч беа супериорни во дуелот ... Read More »

БРАВО! Пионерите на ФК Вардар со победа обезбедија 1/2фин. на Скопје куп, Велковски одбрани пенал

20

Денес на теренот на фудбалската федерација на Македонија во четвртфиналната пресметка од силниот меѓународен турнир со над 700 учесници, пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се сретнаа со врсниците од екипата на ФК Металург од Скопје. Успеавме со триумф на овој дуел да обезбедиме полуфинале на овој силен турнир. Во интересен меч победивме со 3-0 и покажавме дека сме шампионска екипа, ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар се сретна со Сесвете од Хрватска во 3.коло од Скопје купот (пионери)

12

 Вчера во рамки на 3.коло во “Скопје купот“ пионерскиот состав на фудбалскиот клуб Вардар одиграа дуел со хрватската фудбалска школа Сесвете. Во меч во кој целосно доминиравме и ја имавме топката не успеавме да победиме, гостите играа дефанзивно одејќи на реми 0-0, сепак им се укажа шанса во последната минута и погодија за 0-1 . Мечот почна со минута молк на двете ... Read More »

Скопје Куп: Пионерите оштетени за чист погодок и поразени минимално со 0-1

yz

На еден од терените на ФФМ денес својот меч од третот коло во “Скопје купот“ го одигра пионерскиот состав на фудбалскиот клуб Вардар. Тие овој меч го почнаа ослабнати бидејќи тројца нивни играчи се дел од соодветната селекција на Македонија. Противник ни беше хрватската фудбалска школа Сесвете. Во меч во кој целосно доминиравме и ја имавме топката не успеавме да победиме, ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар со триумфот над Пелистер, дојдоа до втора победа денес на Скопје Куп

vardarfans pobeda za pionerite

Повторно победа и во вториот натпревар на “Скопје купот“ на  фудбалскиот клуб Вардар, пионери генерација родени 2000 година и помали, овојпат со ривал од македонскиот фудбал екипата на битолски Пелистер. Попладнево на еден од терените на  Фудбалската федерација се сретнаа пионерските состави на ФК Вардар и на зелено-белите од Битола. Поуспешни во оваа средба беа нашите момци. Избраниците на Сашо ... Read More »

Скопје куп: ФК Вардар убедлив во дуелот со ФК Септември ,Бугарија (пионери)

vardarfans-316-660x330

Денес се одигра одложениот дуел од вчера на црвено-црната генерецијата ”2000”  односно пионерскиот состав на ФК Вардар, тие на  првиот меч за нив на овој турнир  се сретнаа со тимот на ФК Септември (Бугарија). Тимот предводена од Сашо Тодоровски денес утрово на еден од  теренот на ФФМ однесе победа над своите врсници од источниот сосед во мечот кој одново мораше да се одигрува. ... Read More »

Скопје куп: Невремето го прекина дуелот ФК Вардар- ФК Септември ,Бугарија (пионери)

vardarfans pioneri

Денес на меѓународниот турнир “Скопје куп “ свој меч на програмата имаше црвено-црната генерецијата ”2000”  односно пионерскиот состав на ФК Вардар. Тимот предводена од Сашо Тодоровски на првиот меч од овој турнир  се сретне со тимот на ФК Септември (Бугарија). Натпревар почна со  одигрување како што беше најавено во 18 часот и 15 минути  на еден од  теренот на ФФМ. Сепак ... Read More »

Распоред за “Скопје куп“, на кој ќе настапи ФК Вардар со генерациите “2002“ и “2000“ (пионери)

vardarfans-62

Скопје Куп во соработка со Град Скопје и ФФМ трета последователна година ќе биде организатор на голем меѓународен младински турнир во фудбал „СКОПЈЕ КУП 2016“ кој ќе се одржи во периодот од 5 – 11 август на повеќе стадиони во градот Скопје. На истиот учество ќе земат 28 екипи, од Македонија, Србија, Хрватска, Бугарија и Англија. Фудбалскиот клуб Вардар ќе се натпреваруваа со ... Read More »