Monday ,20 January 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 21)

У-17

Познат комплетниот распоред и термини за дуелите во есенскиот дел на пионерските екипи на ФК Вардар

923-660x330

Познати се есенските возбудувања кои ги очекуваат пионерите и помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар во лигите. Првенствените натпревари во сезоната 2018/2019 година   почнуваат на 25 и 26.август со одигрување на првите дуели. Според планот на есен ќе се одиграат 14.кола. Последното коло ќе се игра на 2/3.декември оваа година. Лигата има десет екипи и ќе се одиграат 27.кола оваа ... Read More »

Осум играчи од ФК Вардар, дел од меѓусебниот контролен натпревар на македонските репрезентации до 17 и 18 години

517

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години се наоѓа во Дојран каде во следните седум дена ќе одржи камп подготовки. За таа цел селекторот, Марио Вујовиќ повика шест играчи од фудбалскиот клуб Вардар. За Дојран отпатуваа, Анатолиј Петејчук, Али Асани, Филип Андоновски, Марио Илиевски, Александар Ѓурковски и Азер Омерагиќ, кој беше дополнително повикан од селекторот на Македонија. Во среда оваа селекција ... Read More »

Стојковски најдобар голман, Омерагиќ најдобар играч на турнирот “Пандев Куп 2018„

vardafans-luka

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во периодот од 31.07-04.08 беа дел од силен меѓународен турнир “Пандев Куп 2018„, на кој учествуваа  32 екипи од седум различни држави, кои се натпреваруваа во четири различни возрасни генерации. Вардар беше застапен со генерациите родени “2002“ година која освои второ место, потоа генерација “2003„ која го освои третото место и со најмладата “2005“ која ... Read More »

Пенал серијата за Темишвар, пионерите на Вардар се сребрени на турнирот “Пандев Куп 2018„

923

Пионерите на ФК Вардар предводени од Игор Кралевски го освоија второто место на силниот меѓународен турнир “Пандев Куп 2018„. Утрово на теренот во населбата Ѓорче се одигра големото финале на турнирот, кај генерацијата родени “2002„ година, во кое се сретнаа екипите на Вардар и Темишвар од Романија. Посреќен беше противникот, кој го доби финалето, дури после изведување на ударите од ... Read More »

Пионерите на Игор Кралевски го надиграа Њу Старс и обезбедија место во големото финале на силниот меѓународен турнир “Пандев Куп 2018„

17

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ќе играат во големото финале на силниот меѓународен турнир, “Пандев Куп 2018„. Утрово на теренот во населбата Ѓорче, црвено-црните ја надиграа екипата на Њу Старс и ја совладаа убедливо со резултат од 3:0 и на тој начин во текот на утрешниот ден ќе се борат за златниот медал. Избраниците на Кралевски денес одиграа одличен натпревар ... Read More »

Пионерите на Кралевски и генер. “2005„ на Јанев ќе играат во полуфиналето на турнирот “Пандев Куп„

vardarfans-turnir

Генерациите на ФК Вардар родени “2002“ и “2005„ година ќе играат во полуфиналето, на силниот меѓународен турнир “Пандев 2018„. Пионерите кои во новата сезона ќе бидат предводени од Игор Кралевски одиграа со нерешен резултат во дуелот со екипата на Победа, бод кој им беше доволен да се пласираат во полуфиналето на турнирот. Вечерва на терените на ФФМ, црвено-црните одиграа нерешено ... Read More »

Прва победа на турнирот “Пандев “2018„ за ФК Вардар генер. “2005„, пионерите иако загубија имаат големи шанси да се најдат во полуфиналето

vardarfans-turnir

Прва победа за вардаровата генерација “2005„ на силниот меѓународен турнир “Пандев 2018„ откако попладнево со резултатски пресврт ја совлада екипата на Јагодина од Србија. Конечниот резултат гласеше 2:1. Тренерот Јанев се одлучи за следниве 11-сетмина: Илиевски, Конески, Кулуковски, Таневски, Галевски, Јакимовски, Цветков, Јовановски, Лефковски, Коловски, Величковски.  По првото полувреме противникот од Србија имаше предност од 0:1. Сепак во вториот дел ... Read More »

Пионерите со победа го стартуваа турнирот “Пандев “2018„, генер. “2005„ одигра со нерешен резултат

731

Две генерации на фудбалскиот клуб Вардар попладнево ги одиграа првите натпревари на силниот меѓународен турнир “Пандев 2018„. Победа забележаа пионерите, или генерацијата родени “2002“, додека помладите кои се родени “2005„ одиграа со нерешен резултат. Мечевите се одиграа на терените на ФФМ. Генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година иако на два пати имаа водство, сепак на крајот не успеаа да ... Read More »

Пом.пионери на Филип Деспотовски со триумф го стартуваа турнирот “Пандев 2018„, денес настапи ќе имаат и генер. “2002„ и “2005„

818

Генерарацијата родени “2003“ година, или помладите пионери на ФК Вардар имаа сигурен старт на турнирот “Пандев 2018„. Избраниците на Филип Деспотовски во првото коло ја победија домашната екипа на Беласица од Струмица, совладувајќи ја со резултат од 3:1. Одлична игра на црвено-црните, кои имаа голем посед на топка и најголем дел од играта на овој натпревар. Уштге по првото полувреме ... Read More »

Три генерации на ФК Вардар, дел од меѓународниот младински фудбалски куп “Пандев 2018„

vardarfans-turnir

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниов период ќе бидат дел од меѓународниот младински фудбалски куп “Пандев 2018„. Учество ќе земат вкупно 32 екипи од седум различни држави, кои ќе се натпреваруваат во четири различни возрасни генерации. Вардар ќе се натпреварува со генерациите родени “2002“, “2003“ и “2005“ година. Генерацијата родени “2002“ година се дел од групата А, во ... Read More »