Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 118)

У-17

Никола Димовски за Вардарфанс:Не успеавме да ја задржиме предноста.

577058_358021034302147_75830366_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во третото коло на младинската лига,во својата генерација одиграа нерешено 1:1 со екипата на Работнички.Ова е прво реми за момците на Ане Андоновски од почетокот на новата фудбалска сезона.Во првите две кола оставрија убедливи победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П.Минатиот викенд успеаа да ја поминат првата пречка во купот на Мкедонија совладувајќи ја екипата ... Read More »

Дејан Маркоски:Ја продолживме серијата на победи.

10653416_1464524440476787_5519525795013513887_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Филип Таневски за Вардарфанс:Целосна доминација на Вардар.

10841316_855428747811578_1756539756_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Андреј Милевски за Вардарфанс:Подобрата физичка подготвеност го реши натпреварот

10822638_488040024667088_1283734144_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

10553401_653722374722780_3991263349822520366_n

Момците на Ане Андовски остварија највисока победа од сите Вардарови генерации,на стартот на новата сезона,победувајќи го вечниот ривал Пелистер на домашен терен со резултат 4:1.Иако гостите од Битола поведоа на стартот на дуелот,тоа не ги запра црвено-црните во продолжение на натпреварот да направат пресврт и да ја наполнат противничката мрежа.Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Марковски(2), Никола Серафимов и Никола ... Read More »

Подготвителни натпревари на Фк Вардар У 17 .

10609508_779772395399892_3710850690167031415_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во подготвителниот период ги оствари следниве резултати: 1.Фк Вардар-Фк Цементарница 5:0 (П.Јанковски,А.Милевски М.Гурмушевиќ(2) и Н.Димовски) 2.Фк Вардар-Фк Дрита 7:0 3.Фк Вардар-Фк Милано(кадети) 1:2 “Скопје куп 2014“ 1.Фк Вардар-Фк Охрид 2:1 (Д.Марковски и С.Петревски) 2.Фк Вардар-Фк Реал Ниш 1:2 (Н.Петковски) 3.Фк Вардар-Фк Шкендија 0:0 4.Фк Вардар-Фк Осијек 0:1 ЗА ПЛАСМАН:Фк Вардар-Фк Славија Софија 1:1  ( ... Read More »