Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 117)

У-17

Христијан Петковски:Среќен сум што го однесов Вардар во следната фаза од купот.

10628393_728608590508672_1938042792116760001_n

Овој викенд активни беа само момците на Ане Андоновски,кои однесоа голема победа од Битола,против вечниот ривал Пелистер во рамките на 1/8 од купот на Македонија.Натпреварот во регуларните 90 минути заврши без голови 0:0.Следеа удари од 11 метри,во кои сепак поефикасни беа екипата на Фк Вардар У 17 победувајќи со 1:3. -Одигравме добар натпревар во кој дадовме се од себе.Игравме со ... Read More »

Дејан Маркоски за Вардарфанс:Рано постигнатиот гол беше пресуден за конечниот победник.

10337700_1514013788861185_6699708765404562042_n

Избраниците на Ане Андоновски се пласираа во следната фаза од купот на Македонија,откако на реваншот во Струмица беа подобри од екипата на Академја Пандев.Натпреварот заврши со резултат 0:2,отккао на првиот меч одигран на Локомотива ремизираа 1:1.Двата гола беа дело на капитенот Дејан Маркоски. -Многу добро започнавме со рано постигнатиот гол,кој ни беше многу важен.Во продолжение на натпреварот со одлична дисциплина ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n-660x330

Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Андреј Милевски:Играта беше целосно на наша страна.

10563042_425088580962233_1360076470444983846_n

Екипата на Фк Вардар У 17 им се врати на победите,откако во меч од 8 коло од младинската лига беа подобри од екипата на Турново.Натпреварот се играше на стадионот на Локомотива,во кој црвено-црните славеа убедливо со 5:0.Головите ги постигнаа,Александар Трајчевски(2),Филип Таневски,Андреј Милевски и Дамјан Петревски. -Честитки до играчите на Х.Турново за фер и коректниот натпревар.Мечот го отворивме со погодок од ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија.

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n-660x330

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Филип Таневски:Најважно е што им се вративме на победите.

10376182_849627141725072_97374425990218138_n

Фк Вардар У 17 се врати на победите,после два порази во низа.На Локомотива момците на Ане Андоновски беа подобри од своите врсници од Ренова,совладувајќи ги со 3:0.Со оваа победа црвено-црните ја прекинаа серијата од три последователни неуспеха.Стрелци на головите беа Филип Таневски(2) и Александар Трајчевски. -Одигравме еден квалитетен натпревар против Ренова.Најважно за нас е што победивме,а можевме да бидеме и ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Прв пораз за момците на Ане Андоновски.

10872565_829959067047891_1855594006_n

Екипата на Металург ја прекина победничката серија на Вардар У 17,и забележа победа од 2:0 на свој терен во Железара.По една одземене топка од средината на теренот,со брзи додавања,играчот на Металург избива пред голот на Вардар и погодува за 1:0.И на вториот гол на Металург,претходеше една голема грешка на Вардарци, кои изгубија топка од својата половина.Тоа немилосрдно го казнија противниците ... Read More »