Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 116)

У-17

Младинските категории на Фк Вардар, против Македонија Ѓ.П. во 13-коло

1184814_653686234642545_362052712_n

Викендов кој следи продолжуваат настапите за младинските категории на Фк Вардар. Противник на сите генерации е екипата на Македонија Ѓ.П. Минатата недела не се играше поради репрезентативни настапи на играчите. -Помладите пионери први ќе го одиграат својот натревар, во сабота со почеток од 10:00 на теренот на Локомотива. Оваа генерација ќе се обиде да се врати на победничките патеки, откако ... Read More »

(ВИДЕА) Од дуелите на младите категории на ФК Вардар со ФК Пелистер

zemo

Овој викенд покрај првиот тим на ФК Вардар на мегдан со тимот на Битолски ФК Пелистер излегоа и младите категории успехот е релативен еден пораз две нерешени и една победа на кадетите која беше убедлива од 9:0 (7:0), видеа од сите 4 дуели на младите Вардарови фудбалски надежи со врсниците од Битола . Младинци:  Вардар и Пелистер ги поделија бодовите ... Read More »

Една победа, два нерешени резултати и еден пораз за генерациите на Фк Вардар

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Денеска започна првото пролетно коло за фудбалските категории на Вардар. Противник на сите беше екипата на Пелистер, каде беше забележана една победа, два нерешени резултати и еден пораз. -Поразени беа најмладата генерација која се натпреварува во првенството. Помладите пионери после подолго време забележаа неуспех. Конечниот резултат беше 2:1. Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Марко Ѓоргиевски. Мечот се одигра ... Read More »

Почнува првото пролетно коло за фудбалските Вардарови генерации

mladinci

Како предигра и увертура на големото Македонско вечно дерби помеѓу екипите на Вардар и Пелистер во недела, истиве екипи ќе се сретнат и во дуелите на младинските категории. -Помладите пионери ќе бараат одмазда за првиот првенствен пораз што го доживеаа од Пелистер на домашен терен. Но сега ситуацијата е сосема обратна, избраниците на Сашо Тодоровски се наоѓаат во одлична форма ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар поразени во купот, од екипата на Еуромилк

mladinci-var-sk

Единствено пионерите од Вардаровите генерации доживеаа неуспех во рамките на полуфиналето од националниот куп. Денес на терените на Фудбалската федерација на Македонија одиграа натпревар против екипата на Еуромилк, на кој беа поразени со резултат 0:1, и тоа со автогол на Гавровски. Покрај овие две екипи во групата е уште и екипата на Работнички. Првите две првопласирани екипи ќе играт во ... Read More »

Дејан Маркоски: Купот сега ни е на прво место

1579872_1549235792005651_878568999_n

Во среда со почеток од 12:00 на теренот на ФФМ, ќе се одигра полуфиналето од националниот куп помеѓу пионерите на Фк Вардар и нивните врсници од Еуромилк. Во оваа категорија останаа само три екипи кои меѓусебно ќе одиграат. Кои две екипи ќе имаат највеќе бодови, тие ќе играат во големото финале. Третата екипа е Работнички. Капитенот на пионерите Дејан Маркоски, ... Read More »

Комплетна анализа за пионерите на Фк Вардар, пред почетокот на пролетниот дел

10570305_4313359928530_3807968919850120561_n

Пионерите на Фк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на пролетниот дел од сезоната, кој требаше да стартува викендов. Првото пролетно коло ќе се одложи најверојатно за следниот викенд, поради лошите услови за игра на терените во Македонија. Во есенскиот дел од сезоната имаат половичен ефект, забележувајќи пет победи, еден нерешен резултат и пет порази. Сите резултати на пионерите на ... Read More »

Дамјан Менкиноски: Одигравме добар натпревар

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Пионерите на Фк Вардар одиграа уште еден пријателски натпревар, како подготовка за она што ги очекува во пролетниот дел од сезоната. Противник им беше екипата на Борец, на кој црвено-црните забележаа убедлива победа со 6:0. Стрелци на головите беа капитенот Дејан Маркоски(2), Дамјан Менкиноски, Андреј Скендерски, Андреј Кировски и Стефан Петрески. -Одигравме еден добар натпревар. Создадовме многу шанси за гол, ... Read More »

Александар Трајчевски: Ќе продолжиме со појако темпо за да покажеме на сите кој е Вардар.

10636328_657120411073993_3439124499213387464_n

Пионерите на Фк Вардар во пресрет на пролетниот дел од сезоната одиграа пријателски натпревар против екипата на Скопје. Натпреварот се играше на теренот во Марино, и заврши со победа на Вардар со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Александар Трајчевски, и капитенот Дејан Маркоски. -Во денешниот натпревар, против екипата на ФК Скопје секој од нас го даде максимумот за на ... Read More »

Пионери сезона 2019/2020

1. Лука Стојковски 2. Гоце Јовчев 3. Дарио Јовановски 4. Грегори Давков 5. Андреј Стојчевски 6. Филип Ѓоргоски 7. Алек Сељанац 8. Славче Живков 9. Петар Давидовски 10. Георг Стојановски 11. Антонио Мирков 12. Лео Андрески 13. Филип Ѓорѓиевски 14. Сулејман Исмаиљи 15. Дарко Трпезановски 16. Алек Саит 17. Петре Тасевски 18. Дамјан Марковски   Тренер: Драган Стефановски Read More »