Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Дамјан Менкиноски: Одигравме добар натпревар
Дамјан Менкиноски: Одигравме добар натпревар

Дамјан Менкиноски: Одигравме добар натпревар

Пионерите на Фк Вардар одиграа уште еден пријателски натпревар, како подготовка за она што ги очекува во пролетниот дел од сезоната. Противник им беше екипата на Борец, на кој црвено-црните забележаа убедлива победа со 6:0. Стрелци на головите беа капитенот Дејан Маркоски(2), Дамјан Менкиноски, Андреј Скендерски, Андреј Кировски и Стефан Петрески.

-Одигравме еден добар натпревар. Создадовме многу шанси за гол, од кои постигнавме дури шест. Имавме добар посед на топка. Игравме максимално, и го контролиравме целиот меч. Подготовките течат добро. Подготвени сме и физички и психички за успешен старт во вториот дел од сезоната. Ќе дадеме се од себе да оствариме одлични резултати, ни изјави Дамјан Менкиноски за нашиот сајт.

Звонко Ивановски