Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 100)

У-17

Јакуп Бериша: Чуството е прекрасно, бидејќи неможе секој играч да се пофали дека две години по ред го освојува трофејот од купот

vardarfans-11

Денес имаме за што да се радуваме, бидејќи стигна првиот трофеј во витрините на фудбалскиот клуб Вардар. Пионерите се закитија со трофејот од купот, откако денес во големото финале беа подобри од екипата на Милано. Вардарци беа подобрата екипа на теренот, која ја контролираше играта во текот на целиот меч. Поведовме со голот на Ѓорѓиевски, додека на самиот крај на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионско славје за Вардаровите пионери кои го освоија купот

vardarfans-4

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се освојувачи на купот на Македонија. Тие денес во големото финале беа подобри од екипата на Милано. Конечниот резултат гласеше 3:1. По првото полувреме беше нерешено 1:1. Поведовме со голот на Марко Ѓорѓиевски, додека во последната минута од првиот дел, противникот го израмни резултатот. Во вториот дел целосна доминација на Вардарци, кои со вториот гол ... Read More »

ПИОНЕРИТЕ НА ФК ВАРДАР СЕ ОСВОЈУВАЧИ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

DSC05000

Денес на теренот на фудбалската федерација на Македонија се одигра големото финале од купот на Македонија, помеѓу пионерските екипи на Вардар и Милано.  Вардар успеа да победи со резултат 3:1 и да го освои купот на Македонија. Стрелци на головите беа Марко Ѓорѓиевски (2) и Саит Битиќи. Вардар започна во следниов состав: Зибери, Петковски, Каркалашев, Ѓорѓиески, Рамиќ, Дарлишта, Адем, Ѓорѓиевски, ... Read More »

Пионерите утре го играат финалето на купот, Рамиќ: Ќе тргнеме од првата минута мотивирани, храбро на секоја топка и офанзивно

vardarfans finale pioneri

Утре со почеток од 11 часот на тренинг центарот “Петар Милошевски“ ќе се одигра големото финале од купот на Македонија, помеѓу пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар и Милано. Ова ќе биде можност да се освои првиот трофеј оваа сезона, но и да се одбрани, откако минатата сезона истава генерација, тогаш како помлади пионери го освоија ова натпреварување. На патот ... Read More »

Познати термините за финалните натпревари од купот на Македонија за Вардаровите генерации

vardarfans-16

Денес во просториите на фудбалската федерација на Македонија беа одредени термините за финалните натпревари од купот на Македонија, во младинските категории. Три Вардараови генерации ќе се борат за трофејот од ова натпреварување. Пионерите, кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар ќе ја имаат можноста да играат во финалето на купот. Пионерите ќе ја имаат можноста први да се закитат со ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Титулата ќе се решава во последните кола, пионерските екипи на Вардар и Шкупи ги поделија бодовите

vardarfans-15

Денес на теренот во населбата Марино се одигра дерби натпреварот, во конкуренција на пионери помеѓу екипите на фудбалскиот клуб Вардар и Шкупи. Мечот заврши со почетниот резултат 0:0. Ова беше дуел на директните конкуренти за титулата, на кој можеа да се решат многу прашања околу конечниот исход на табелата. Сепак трофејот ќе се решава во последните три кола, а Вардар ... Read More »

Во пионерското дерби Вардар и Шкупи одиграа реми, со кое црвено-црните остануваат лидери на табелата

tz

Во скопската населба Марино денес се одигра мечот кој го носеше епитетот дерби во пионерската суперлигашка конкуренција помеѓу црвено-црните пионери и гостите од ФК Шкупи. Истиот заврши реми со резулат 0-0 со кој ние успеавме да го задржиме лидерското место на табелата. Ние мечот го стартувавме со следните играчи: Зибери, Спасиќ, Каркалашев-Трајковски, Ѓорѓиески, Рамиќ (К), Дарлишта, Адем, Бериша, Ѓорѓиевски, Беќири, Пешевски. ... Read More »

НАЈАВА: Пионерските екипи на ФК Вардар утре ќе одиграат натпревари со Шкупи

vardrafans-6-660x330

Утре на фудбалскиот терен во населбата Марино, пионерските екипи на ФК Вардар ќе ги одиграат заостанатите натпревари од 17 коло во првенството. Противник ќе ни биде екипата на Шкупи. Дуелите се важни за двете генерации, кои се борат за титулата и бодовите се и повеќе од потребни. -Помладите пионери после двете последователни победи против А.Пандев и Македонија Ѓ.П, најавија дека ... Read More »

(ВИДЕО) ! Головите на Вардаровите генерации во дуелите со А.Пандев

mladinci -20

Изминатиов викенд се одигра 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Академија Пандев, против која беа забележани три победи и еден нерешен резултат. Помладите пионери беа подобри од своите врсници од А.Пандев на гостувањето во Струмица. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 0:1. Стрелец на единствениот погодок беше Виктор Петкоски. Со овој ... Read More »

Ѓорче загревање за Вардаровите пионери, кои во сабота можат да ја решат титулата

vardarfans-pioneri-14-660x330

Денес на теренот во населбата Марино се одигра 19 првенствено коло. Свој настап имаа пионерите кои без поголеми проблеми ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 6:0. Тренерот Сашо Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Велковски, Спасиќ, Каркалашев-Трајковски, Ѓорѓиески, Рамиќ, Дарлишта, Али Адем, Ѓорѓиевски, Бериша, Ристовски и Пешевски. Уште во првата минута од мечот успеавме да ... Read More »