Home > ФК Вардар > У-17 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионско славје за Вардаровите пионери кои го освоија купот
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионско славје за Вардаровите пионери кои го освоија купот

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се освојувачи на купот на Македонија. Тие денес во големото финале беа подобри од екипата на Милано. Конечниот резултат гласеше 3:1. По првото полувреме беше нерешено 1:1. Поведовме со голот на Марко Ѓорѓиевски, додека во последната минута од првиот дел, противникот го израмни резултатот. Во вториот дел целосна доминација на Вардарци, кои со вториот гол на Ѓорѓиевски и Битиќи славеа со 3:1. Погледнете ја нашата фотогалерија од големото финале и славјето за освоениот трофеј.

vardarfans-tretavardarfans cetvrta vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-prva