Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 70)

У-17

Лесни бодови за пионерите и помладите пионери на Вардар

k3-631x330

Пионерите и помладите пионери на Вардар триумфално се враќаат од Битола откако и двете екипи денеска славеа победи над “зелените” oд Битола. Повозрасните, пионерите на Вардар триумфираа со резултат 2:4 (2:1). Вардар натпреварот го одигра со следните играчи: Андов, Зендели, Рушити, Миленковски, Николов, Мирчевски, Спировски, Цури, Т.Мирчевски, Хасановиќ и В.Мирчевски. Во еден многу возбудлив натпревар прв серијата на голови ја ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Пелистер, во рамките на 24 првенствено коло кај младинските категории

22405615_10210547225179057_2057999830834093897_n

Во сабота ќе се одигра 24 коло во првенството на младинските фудбалски категории, а на програмата е дербито помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Пионерските екипи гостуваат во Битола, во термините од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците се домаќини на теренот на Академијата, во термините од 12 и 14 часот. До крајот на сезоната остануваат уште четири ... Read More »

Познати противниците и термините на одигрување на финалните мечеви во купот, за генерациите “2001“ и “2004“ на ФК Вардар

31934844_2071400169851353_5464981073932845056_n

Од вкупно шест младински генерации на фудбалскиот клуб Вардар, само две успеаа да се пласираат во големото финале од купот на Македонија. Тоа се генерациите родени “2004“ година, кои се натпреваруваат во регионалната-скопска лига и генeрацијата “2001“ кои настапуваат во пионерската лига. Познати се нивните противници и последната пречка за освојување на трофејот во ова натпреварување, како и термините на ... Read More »

“Петарда“ во мрежата на Ренова, пионерите на ФК Вардар убедливи на гостувањето во Тетово

vardarfans-pioneri

Пионерите на ФК Вардар ги совладаа врсниците од Ренова, на денешниот натпревар, кој се одигра во Тетово, во рамките на заостанатото 19 коло. Црвено-црните беа убедливи со резултат 1:5. Вардар: Андов, Ѓурковски, Димоски, Митревски, Манасиевски, Бојковски, Речица, Илиевски, Игнатов, Ибиши, Туша. На клупата за резервни играчи беа: Станковски, Цури, Мирчевски, Спировски, Николов, Ристовски, Андоновски. Уште во 4 минута од мечот ... Read More »

Утре во Тетово, заостанатото 19 првенствено коло ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар

23131589_10210689040684356_1621851723746494950_n

Во среда во Тетово, заостанатото 19 коло од првенството ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар, кои ќе гостуваат на екипата на Ренова. Мечевите ќе започнат во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери во претходното коло со триумфот над екипата на Шкупи стигнаа до 20 првенствена победа. Тие се уште без пораз оваа сезона и ќе се ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар ги совладаа врсниците од Шкупи

328

Пионерите на ФК Вардар успеаа да стигнат до нова победа во првенството, откако утрово на теренот на Академијата ја победија екипата на Шкупи, со конечен резултат од 4:2. Вардар: Андов, Спировски, Николов, Илиевски, Манасиевски, Бојковски, Ристовски, Речица, Андоновски, Туша, Игнатов. На клупата за резерви беа: Станковски, Димоски, Митревски, Цури, Мирчевски, Ибиши, Ѓурковски, Екипата на Шкупи успеа прва да го отвори ... Read More »

Екипата на Шкупи ќе биде противник за вардаровите генерации, во рамките на 23 првенствено коло

k10

Екипата на Шкупи ќе биде противникот за генерациите на ФК Вардар, во рамките на 23 првенствено коло. Пионерските екипи во недела се домаќини на теренот на Академијата во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека кадетите и младинците во сабота од 12:00 и 14:00 часот ќе гостуваат на истиов противник, на теренот во Драчево. Последните кола ќе немаат никакво резултатско ... Read More »

ФИНАЛЕ обезбедија пионерите на ФК Вардар во Купот, Туша со три гола го “потопи“ Пелистер

13102-595x330

Денес  во Битола  се одигра реванш натпреварот од 1/2-финалето помеѓу пионерските екипи на битолски ФК Пелистер и Вардар. Нашите момци дојдоа до висока победа со резултат 0-3 (0-0(, за напомена на првиот дуел одигран во Скопје, избраниците на Петар Ѓорѓиески славеа минимално со резултат 1:0. Со вкупни 4-0 од двомечот оваа генерација обезбеди големо ФИНАЛЕ во купот на Македонија во фудбал. ... Read More »

Денес и во четврток, четири генерации на ФК Вардар ќе ги одиграат реванш натпреварите од 1/2 на купот

4

Четири генерации на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниве денови ќе ги одиграат реванш натпреварите од полуфиналето на купот. Денес со почеток од 10:00 часот во Битола ќе се одигра реванш натпреварот помеѓу пионерските екипи на Пелистер и Вардар. По првиот дуел одигран во Скопје, избраниците на Петар Ѓорѓиески славеа минимално со резултат 1:0. Во четврток активни ќе бидат дури три ... Read More »

Вардарци успешни во Струмица, висока победа на пионерите на ФК Вардар и реми за пом.пионери на гостувањето кај А.Пандев

37

Денес во Струмица кај екипата на Академија Пандев гостуваа две вардарови млади екипи. Помладите пионери одиграа реми, а повозрасните нивни колеги, пионерите на ФК Вардар триумфираа со високи 0-3. Пионерите на Вардар дојдоа до убедлива победа против тимот на Академија Пандев, тие триумфираа со високи 0-3 (0-1). Момците на Ѓорѓиевски Петар одиграа далеку подобро од противникот и го надиграа во ... Read More »