Tuesday ,20 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 69)

У-17

Пионерите на Фк Вардар го испратија дома Металург со наведнати глави

vardarfans pioneri

Доминација на нашите фудбалски категории, во денешните натпревари со екипата на Металург. После триумфот на пом. пионери, со три бода го завршија мечот и пионерите на Вардар, кои го испратија дома Металург со наведнат глави. Натпреварот се одигра на теренот на локомотива. Пионерите победија со резултат 3:1. Марко Ѓоргиевски постигна два гола и еден дело на Јакуп Бериша. Сосема заслужена ... Read More »

Дерби во 9 коло на младинските категории, помеѓу екипите на Вардар и Металург

vardarfans 15 kolo

Викендов продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Дербито во 9 коло ќе биде помеѓу екипите на Вардар и Металург. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на Железара. -Помладите пионери после неочекуваниот пораз во купот против Шкендија се враќаат на првенствените мечеви. По лошиот резултат во првиот дуел од 1/4 на ... Read More »

Виктор Пешевски: Задоволен сум од постигнатиот резултат и играта на мојата екипа

vardarfans izjava na pesevski-pioneri fk

Пионерите со значајна предност ќе патуваат на реванш натпреварот од 1/4 на националниот куп. Денес на теренот на локомотива, црвено-црните триумфираа против Прилепска Победа во првиот меч од купот. Конечниот резултат гласеше 3:0. Стрелци на головите беа Кренарт Дардлиша (2) и Јакуп Бериша. Оваа генерација веќе со една “нога“ се наоѓа во 1/2 на купот. Реваншот треба да биде само ... Read More »

Помладите пионери загубија, пионерите сигурни во националниот куп

vardarfans david

Денес се одиграа првите натпревари во рамките на 1/4 куп во фудбалските младински категории. Свои настапи имаа двете најмлади Вардарови генерации кои се натпреваруваат во лигата и купот. Помладите пионери сосема неочекувано загубија на домашен терен, од своите врсници од Шкендија. Иако важевме за фаворити на овој дуел, сепак на крајот тимот од Тетово се радуваше на победата. По првото ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар играат 1/4 во националниот куп

vardarfans u 19

Во среда и четврток младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат првите натпревари, во рамките на 1/4 од купот на Македонија. -Помладите пионери за противник ќе ја имаат незгодната екипа на Шкендија. Овие две екипи веќе еднаш се сретнаа во првенството, кога нашите надежи му нанесоа тежок пораз на тимот од Тетово. Тогаш во 5 коло од лигата, ... Read More »

Викендов нема фудбал, во првенството на младинските категории

varadarfans 55

Викендов следи пауза во првенството на младинските фудбалски категории. Требаше да се одигра 9 коло, но истото е закажано за следната недела. Сепак пријателски натпревари ќе одиграат помладите пионери и пионери. Утре ќе отпатуваат во Штип, каде ќе ја одржуваат формата со одигрување на пријателски натпревари со своите врсници од Брегалница. Кадетите и младинците ќе одржуваат само тренинзи. Денеска ќе ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар одиграа реми во Ѓорче

vardarfans-pioneri-653x330

Овој викенд пионерите на ФК Вардар имаа дуел во населбата Ѓорче Петров, против врсниците од екипата на Македонија ЃП. На овој натпревар нашите момчиња не успеаа да победат, резултатот од овој натпревар на крајот гласеше 1:1. Натпреварот се одигра од 11 часот, на тревникот зад главното игралиште на ФК Македонија Ѓорче-Петров. Натпреварот започна изедначено, и двете екипи имаа свои добри минути, ... Read More »

Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi

Овој викенд продолжуваат мечевите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар во рамките на 8 коло е екипата на Македонија Ѓ.П. Помладите пионери и младинците како лидери на табелата го дочекуваат овој дуел, додека пионерите и кадетите се наоѓаат на второто место на табелата во својата конкуренција. Распоредот на одигрување на натпреварите на Вардаровите генерации. Сите дуели ќе ... Read More »

Викендов нема првенствени натпревари во младинските фудбалски категории

vardarfans 17

Малку одмор и за Вардаровите фудбалски категории кои се натпреваруваат во првенството. Поради настапот на Македонската репрезентација до 19 години на квалификацискиот турнир во Скопје, викендов ќе нема лигашки мечеви кај младинските генерации. Овој турнир е во рамките за пласман во елитната фаза, од квалификациите за европското првенство. Нашата репрезентација го одигра првиот натпревар, на кој беа поразени од селекцијата ... Read More »