Saturday ,18 January 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 68)

У-17

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »

Ѓоргиевски, Маркоски, Димков и Петковски ја одбележаа сезоната во младинските категории на Фк Вардар

vardarfans top-4

Заврши сезоната кај младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Ние како веб сајт кој известува за целото семејство Вардар, ги испративме и овие млади генерации преку целата сезона. Активни беа на нашиот сајт извештаи од нивните натпревари, изјави и интервјуа од играчи и се што беше актуелно и поврзано со нив. На крајот решивме да направиме избор на четири играчи, ... Read More »

Дејан Маркоски е убедливо најдобар играч и стрелец кај пионерите на Фк Вардар

vardarfans markoski

Сезоната заврши за младите генерации на Фк Вардар кои се натпреваруваа во првенството и купот на Македонија. Правиме преглед на стрелците на сите постигнати погодоци за пионерите во изминатата сезона. На оваа листа, капитенот Дејан Маркоски е убедливо најдобар поединец и стрелец во својата екипа. 1. Дејан Маркоски 18 ( 12-првенство) ( 6-куп) 2. Александар Трајчевски 7 ( сите во ... Read More »

Пионерите со пораз на домашен терен ја заокружија сезоната

vardarfans

Уште една генерација на Фк Вардар ги заврши настапите во првенството за оваа сезона. Во последното коло одиграно вчера, пионерите беа поразени од екипата на Шкендија. Мечот се одигра на теренот на Локомотива, и заврши со победа на гостите од 1:3. Стрелец на единствениот погодок за нашиот тим беше Александар Трајчевски. Во првото полувреме се играше цврст натпревар на двете ... Read More »

Во среда и четврток се игра последното првенствено коло, кај младите фудбалски категории

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Во следните два дена ќе бидат познати Шампионите во првенството на младинските фудбалски категории. Две наши генерации(помлади пионери и кадети) се единствените кои ќе се борат да го освојат првенството, во својата конкуренција. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкендија. -Помладите пионери ќе се обидат да забележат победа на дуелот со Шкендија, но истовремено и да чекаат кикс ... Read More »

Пионерите ремизираа, младинците поразени од Шкупи

vardarfans remi

Полека завршува уште една сезона во младинските категории. Се играат последните кола од оваа натпреварувачка сезона. Во рамките на предпоследното коло, свои натпревари одиграа и пионерите и младинците на Фк Вардар. -Пионерите иако во поголем дел од натпреварот ја бркаа предност на Шкупи, но сепак  успеаа до крај да одиграт реми . На гостувањето во Чаир одиграа 2:2 со екипата ... Read More »

Пионерите како препородени, ја забележаа четвртата последователна победа

VARDARFANS 12

Да играа вака во текот на целата сезона, сигурно сега ќе беа еден од претедентите за освојување на Шампионската титула. Избраниците на Ане Андоновски забележаа нова победа, против екипата на Дрита. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива и заврши со резултат 2:1. Стрелец на двата погодоци беша Александар Трајчевски. Во одлични временски прилики за игра, на теренот имаше надигрување ... Read More »

ВИДЕА-Од победи за сите младински категории на ФК Вардар со Хоризонт Турново

vardarfans 19

Во рамките на 19тото коло во сите четири младински категории нашите надежи се сретнаа со својте  врсници од Хиворизонт Турново. Во сите мечеви убедливи беа победите за нашите момци сите четири дуели ги добивме со огромна предност . Вкупната гол разлика на сите четири дуели изнесува 22 гола позитива, нашите момци дадоа 23 гола а примија само еден погодок . ... Read More »

Во среда и четврток се игра 20 коло, во првенството на младинските категории

11081839_805538002872010_1615484329_n

Остануваат уште три кола до крајот на сезоната во првенството на младинските категории. Во среда и четврток ќе се одигра 20 првенствено коло. Противник на сите Вардарови генерации е екипата на Дрита од Тетово. -Ова коло е посебно важно за помладите пионери кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкупи и Шкендија. Нема друга опција освен победа ... Read More »

Маркоски го реши Турново, пионерите ја забележаа третата последователна победа

10719241_381249375381128_996859079_n

Пионерите на Фк Вардар играат се подобро како завршува сезоната. На последните три натпревари во првенството, забележаа исто толку победи. Последна жртва беше екипата на Турново, која ја совладаа со високи 0:4. Натпреварот се одигра во Струмица, а ова е трет последователен триумф за црвено-црните. Стрелец на сите четири голови беше капитенот Дејан Маркоски. Оваа генерација се наоѓа во одлична ... Read More »