Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 80)

У-17

Андов и Ибизи на подготовки во Дојран, со фудбалската репрезентација до 17 години

vardarfans-andov-7

Младинската фудбалска репрезентација до 17 години од вчера се наоѓа во Дојран, каде ќе се подготвува за квалификацискиот турнир за Европското првенство, кој ќе се одигра во Скопје, каде противници на нашата репрезентација се Словачка, Молдавија и Босна и Херцеговина. На подготовките во Дојран, селекторот на нашата селекција, Горан Станиќ повика и двајца играчи на фудбалскиот клуб Вардар. Се работи ... Read More »

Матеј Андов: Напорните тренинзи на тренерот Кметовски водат кон патот на успехот, во новата сезона нашата цел е освојување на двојната титула

vardarfans-naslovna

Матеј Андов е млад и талентиран голман, кој претходниве две години бранеше за помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар, додека во новата сезона ќе настапува за пионерите на овој клуб. Ова ќе биде четврта сезона за него во црвено-црниот дрес, откако претходно дојде од екипата на Работнички. Матеј исто така е прв голман на младинската репрезентација на Македонија до 16 ... Read More »

Познат распоредот на одигрување натпревари за младинските категории на ФК Вардар, во новата сезона со поинаков систем на натпреварување

vardarfans-nova-sezona

Новата натпреварувачка сезона 2017/18 во првенството на младинските фудбалски категории ќе започне на 19/20 август. Оваа сезона ќе гледаме поинаков систем на натпреварување, каде ќе се играат три круга, од по 9 натпревари, што значи секоја од екипите ќе одигра вкупно 27 мечеви. Кој ќе освои највеќе бодови, односно кој ќе заврши на првото место на табелата, по одигрување на ... Read More »

Марио Илиевски: Секоја добиена награда има значење и ти дава мотив да играш се подобро

21

Генерацијата на ФК Вардар родени 2000/01 година освоија прво место на турнирот “Скопје куп“, кој изминативе денови се играше на три терени низ Скопје. Прво место во оваа генерација освои екипата на Вардар, која во финалето беше подобра од тимот на Сесвете од Хрватска. На целокупниот турнир, пионерите кои се предводени од Сашо Тодоровски одиграа пет натпревари на кои забележаа ... Read More »

“Магнет„ за трофеи, Сашо Тодоровски за три години освои шест трофеи со пионерите на ФК Вардар

81-660x330

Сашо Тодоровски или Рап – Тап е магнет за трофеи. Од вчера неговата колекција е побогата за уште трофеј и тоа од силниот меѓународен турнир “Скопје куп“, кој четврта година по ред се организираше од страна на градот Скопје и фудбалската федерација на Македонија. Во конкуренција на осум екипи, во возрасната генерација родени 2000/01 година, нашите млади надежи предводени од ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар дојдоа до злато со победа над Сесвете-Хрватска

14

Во текот на вчерашниот ден пионерите на фудбалскиот клуб  Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Вардарци на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска, со резултат  3:0. За најдобар играч на турнирот е прогласен вардарецот Марио Илиевски. Read More »

(Фотогалерија) Пехарот и златните медали од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар

19

Пионерите на ФК Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Момците предводени од   Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска. Денешното финале кое беше реприза на ланското на истиот турнир  заврши со победа на Вардар, со резултат  3:0. Покрај златните медали и пехарот ... Read More »

Вардаровите пионери го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„, утрово во финалето совладана екипата на Сесвете

vardarfans-naslovna

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Избраниците на Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрваатска. Ова всушнот беше реприза на финалето од минатата година, кога исто така црвено-црните забележаа триумф. Денешното финале заврши со победа на Вардар, со резултат ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пенал рулетот посреќен за Вардарци, кои ќе играат во финалето на турнирот “Скопје куп„

33

Дури по изведувањето на удари од белата точка, Вардаровата генерација родени “2001„ година успеа да слави во полуфиналето против екипата на Шкендија и на тој начин да се пласира во финалето на турнирот “Скопје куп„, кое на програмата е денес. Избраниците на Сашо Тодоровски одиграа еден тежок натпревар, без некои големи шанси да се постигне гол во регуларниот дел, по ... Read More »

(ФОТО) Пионерите на ФК Вардар ја победија Шкендија по изведување на пенали и се пласираа во големото финале на “Скопје куп„

vardarfans-naslovna

Денес на теренот со вештачка трева во населбата Ѓорче се одигра полуфиналето на турнирот, “Скопје куп„ кај генерацијата родени 2001 година, помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Финалистот беше решен дури по изведување на удари од белата точка, откако во регуланиот дел мечот заврши без голови. Тренерот Тодоровски започна со следниве 11-сетмина: Рамадани, Ѓорѓиески, Радевски, Пешевски, Адем, Димоски, Ристовски, Илиевски, Благојевиќ, ... Read More »