Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 78)

У-17

Пионерите на ФК Вардар со магичен пресврт, на полувреме губевме 0-3 на крајот триумф со 5-3

13

Денес на терените на Академијата на ФК Вардар се одигра пријателски натпревар помеѓу пионерите на ФК Вардар и врсниците од ФК Металург. Тренерот Сашо Тодоровски Рап-Тап овој тест дуел го почна со следните 11 момци: Рамадани, Крстевски, Астарџиев, Апостоловски, Николов, Цури, Ристевски, Игнатов, Спировски, Андоновски, Хасановиќ.  Овој дуел имаше интересен тек на полувреме губевме со 0-3, а во вториот дел со пресврт триумфиравме ... Read More »

Вардаровиот голман, Матеј Андов јунак во ремито на Македонската репрезентација до 17 години, во дуелот со Словачка

vardarfans-andov

Втор нерешен резултат за младинската фудбалска репрезентација до 17 години, на квалификацискиот турнир кој се игра во Скопје. Попладнево на тренинг центарот “Петар Милошевски“, избраниците на Горан Станиќ ремизираа и со врсниците од Словачка, играјќи без голови 0:0. Македонја играше речиси цел натпревар со играч помалку, откако во 10 минута црвен картон доби напаѓачот на Работнички, Давид Тошевски, со што ... Read More »

Андов и Ибиши дел од фудбалската репрезентација до 17 години на квалификацискиот турнир во Скопје

vardarfans-mladinska

Двајца играчи на фудбалскиот клуб Вардар се дел од младинската репрезентација до 17 години, на квалификацискиот турнир кој се игра во Скопје, за пласман во елитната фаза. Во текот на вчерашниот ден, Македонија го одигра првиот натпревар, а противник ни беше селекцијата на Босна и Херцеговина. Одигравме само со нерешен резултат, без голови 0:0. Во стартниот состав на селекторот Горан ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар и Шкупи одиграа реми во дербито

aa0

Денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски парк се одигра дербито помеѓу  пионерите на ФК Вардар и скопскиот ривал ФК Шкупи 1927. Вардаровите момци предводени од Сашо Тодоровски Рап-Тап одиграа нерешено со сино-белите од скопски Чаир, резултатот на овој меч беше  1-1 (0-0). Ние дуелот го почнавме со следните 11 момци: Рамадани, Ѓурковски, Николов, Астарџиев, Манасиевски, Цури, ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците гостуваат во Чаир

25

Во сабота и недела младинските категории на ФК Вардар ќе ги одиграат своите натпревари од петтото првенствено коло. Противник за црвено-црните генерации е екипата на Шкупи. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на академијата, додека во недела на стадионот во Чаир, гостуваат кадетите и младинците. Помладите пионери се единствената наша генерација која се уште е без пораз во ... Read More »

Пом.пионери со “магичен“ пресврт ја совладаа А.Пандев, додека пионерите стигнаа до првиот триумф во новата сезона над истиов противник

vardarfans-pionerski-ekipi

Пионерските екипи со победи се враќаат од гостувањето во Струмица, од дуелите со екипата на Академија Пандев. Помладите пионери триумфираа со резултат 2:4, додека пионерите победија со резултат 0:3 Помлади пионери на ФК Вардар: Станковски, Крстевски, Костовски, Хасани, Асани, Салиу, Стојановски, Гугуљанов, Трајановски, Мирков, Речица Помладите пионери на ФК Вардар иако имаа негатива од 2:0, за само 11 минути направија ... Read More »

А. Пандев противник на Вардаровите генерации во четвртото првенствено коло

37

Викендов ќе се одигра четвртото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации е тимот на Академија Пандев. Кадетите и младинците се домаќини, во сабота на теренот на академијата со почеток од 10 и 12 часот, додека пионерските екипи во недела во истите термини гостуваат во Струмица. По заминувањето на Љупчо Марковски, помладите пионери во Струмица ќе ... Read More »

Два нерешени резултати, една победа и пораз на Вардаровите генерации во дуелите со Шкендија

21

Во саботата се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Шкендија. Беа забележани една победа, два нерешени резулати и еден пораз. Единствено кои успеаа да слават во дуелите со Шкендија беа помладите пионери. Избраниците на Љупчо Марковски стигнаа до висок триумф (4:1), натпревар на кој доминираа и создадоа повеќе шанси од ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите одиграа “реми“ во дербито против Шкендија

z22

Вчера на теренот во скопската населбата Јане Сандански се одигра пионерското фудбалско дерби помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Овој меч заврши со реми исход, резултатот на крајот беше 3:3. Стрелци на головите за Вардар беа: Малик Хасановиќ (2) и Леонид Игнатов. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Пионерското фудбалско дерби без победник, Вардар и Шкендија одиграа со нерешен резултат

pio4

Денес на теренот во населбата Јане Сандански се одигра пионерското фудбалско дерби помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Натпреварот заврши без победник (3:3). Стрелци на головите за Вардар беа: Малик Хасановиќ (2) и Леонид Игнатов, додека кај гостите два гола беа за Таири Куштрим и еден за Ајдини Абдулвахит. ФК Вардар: Андов, Ѓурковски, Манасиевски, Асенов, Николов, Цури, Ристовски, Астарџиев, Хасановиќ, ... Read More »