Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 50)

У-17

Јакуп Бериша: Бевме свесни дека мораме да го добиеме овој натпревар, беше секако тешко но со максимална мотивираност успеавме да поминеме во полуфиналето од купот

vardarfans-jakup-berisa

Ударите од белата точка го дадоа патникот во полуфиналето од фудбалскиот куп на Македонија, во конкуренција на пионери. Реванш натпреварот од четвртфиналето, натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија кој се одигра на Академијата заврши со идентичен резултат од 1:1, како и на оној прв одигран меч во Тетово. Вардар беше далеку подобар противник во регуларниот дел, имаше и водство од 1:о ... Read More »

“Репете“ повторно за Шкендија, Вардар ја исфрли на пенали од Купот и си обезбеди место во 1/2 финалето, голманот Велковски Мето е херојот на пионерите денес

pi3

Денес на теренот на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар во градски парк се одигра реванш натпреварот од четвртфиналето во купот на Македонија, помеѓу пионерите на Вардар и Шкендија. На овој дуел кој беше тежок за одигрување поради обилниот дожд триумф и пласман во полуфиналето од купот обезбеди после изведувањето на пенали Вардар. Мечот заврши во регуларниот дел 1-1, исто како ... Read More »

Две Вардарови генерации на ФК Вардар утре ги играат реванш натпреварите од 1/4 на националниот куп

a17

Две младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар утре ќе ги одиграат реванш натпреварите од четвртфиналето на националниот куп. Пионерите со почеток од 10:30 часот на академијата ќе го одиграат реванш мечот од 1/4 против екипата на Шкендија. На првиот дуел кој се играше во Тетово, мечот заврши со нерешен резултат 1:1, кој ни дава големи шанси за пласман во следната ... Read More »

Преглед на претпоследното есенско коло за младинските екипи на ФК Вардар

4

Викендов кој е зад нас се одиграа натпреварите од десеттото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи за противник го имаа Шкупи, против кој забележаа две победи и два порази. Помладите пионери покажаа дека не заборавиле да играат фудбал и остварија триумф на дербито со Шкупи. Овој натпревар се одигра на теренот во населбата Јане Сандански и заврши ... Read More »

(Фотогалерија) Дерби меч, пионерите на ФК Вардар се сретнаа со ФК Шкупи

a30

На програмата во пионерската лига вчера беше дербито, во  населбата Јане Сандански се одигра натпревар помеѓу Вардар и гостинот Шкупи. На истиот тимот  од скопски Чаир направија изненадување и му го нанесоа првиот домашен пораз на нашиот тим сезонава со 1-3. Извештај од овој дуел може да погледнете тука, а фотографии во продолжение. Read More »

Прв домашен пораз за пионерите на ФК Вардар, Шкупи изненадувачки не победи 1-3

80

На теренот во населбата Јане Сандански се одигра дербито во пионерската лига помеѓу Вардар и гостинот Шкупи. Играчите од Чаир направија изненадување и му го нанесоа првиот домашен пораз на нашиот тим сезонава со 1-3. Тренерот Тодоровски Сашо овој дуел го почна со следните играчи: Велковски, Рамиќ, Антовски, Ѓоргиевски, Стојчевски, Дарлишта, Адем, Калчиновски,  Бериша (капитен), Битиќи и Пешевски.  Во нашиот ... Read More »

Вардар против Шкупи во претпоследното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории

22

Во сабота и недела ќе се одигра претпоследното есенско коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во десеттото коло за Вардаровите екипи ќе биде Шкупи. Пионерските екипи се домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат на противникот. Помладите пионери со бод се вратија од тешкото гостување во Тетово, со надеж дека е пребродена кризата во оваа најмлада генерација на ... Read More »

Младинците се одвоија на врвот, кадетите се вратија во борбата за титулата, додека пионерите и покрај поразот остануваат лидери на табелата

4

Две победи, еден нерешен резултат и пораз е билансот на Вардаровите екипи во рамките на деветтото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во ова коло ни беше екипата на Шкендија. Помладите пионери земаа еден бод на тешкото гостување во Тетово, играјќи со нерешен резултат 1:1. Иако имавме предност со голот на Ибрахим Ариф во второто полувреме домашниот тим ... Read More »

Прв пораз за пионерите на ФК Вардар, пом. пионери ремизираа со екипата на Шкендија

pion-660x330

Денес во Тетово, пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар го одиграаа деветтото коло во националното првенство. На двата натпревари остваривме нерешен резултат и пораз. Помладите пионери успеаа да освојат бод на тешкото гостување во Тетово против екипата на Шкендија. Вардар во 45 минута прв го отвори резултатот и поведе со голот на Ибрахим Ариф. Сепак во второто полувреме во 58 ... Read More »

Вардаровиот голман, Методија Велковски “јунак“ во ремито на Македонија У 17 против домаќинот Италија

vardarfans-velkovski-junak

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години оствари одличен резултат на гостувањето во Форли, играјќи со нерешен резултат 0:0 против селекцијата на Италија. На тој начин останавме во игра за европското првенство кое наредната година ќе се игра во Хрватска. На вчерашниот натпревар јунак за Македонија, беше Вардаровиот голман Методија Велковски кој спаси неколку чисти погодоци за Италија. Нашата репрезентација најголемата ... Read More »