Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 30)

У-17

Градско фудбалско дерби помеѓу Вардар и Работнички, во 11 првенствено коло кај младинските категории

1149

Во сабота и недела продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за генерациите на ФК Вардар, ќе биде екипата на Работнички. Веќе започна вториот круг на натпреварување, а во ова коло ќе гледаме дерби помеѓу Вардар и Работнички. Во недела пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека во сабота, кадетите и младинците на Вардар се условно ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално со ФК Ренова

23167748_10210689047364523_2460704839422752764_n

Вчера пионерите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата трета победа во првенството, а прва на домашен терен. Избраниците на Сашо Тодоровски денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Ренова со резултат 3:0, со голови во првото полувреме. Read More »

Прва домашна победа за пионерите на ФК Вардар, со три погодоци во првото полувреме совладана екипата на Ренова

1

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата трета победа во првенството, а прва на домашен терен. Избраниците на Сашо Тодоровски денес на теренот на академијата ја совладаа екипата на Ренова со резултат 3:0, со голови во првото полувреме. ФК Вардар: Андов, Ѓурковски, Манасиевски, Николов, Мартин Спировски, Илиевски, Андоновски, Димоски, Хасановиќ, Ибиши, Игнатов Уште од првата минута на натпреварот започнаве ... Read More »

Пионерските екипи домаќини на Ренова, одложено колото за кадетите и младинците поради репрезентативни обврски

2137

Во сабота своето десетто пренствено коло ќе го одиграат пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар против екипата на Ренова, додека натпреварите на кадетите и младинците се одложени на 29-ти ноември поради репрезентативни  настапи. Пионерските екипи се домаќини на теренот на Aкадемијата, а дуелите со Ренова започнуваат од 10 и 12 часот. Со натпреварите против Ренова започнува вториот круг на натпреварување. ... Read More »

Леонид Игнатов ја “матираше“ Македонија Ѓ.П, пионерите на ФК Вардар со значајна предност пред реваншот од 1/4 на купот

z4

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со една “нога“ се во полуфиналето на националниот куп, откако утрово на теренот на Ѓорче, ја победија екипата на Македонија Ѓ.П со резултат од 0:2. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Андов, Петејчук, Мартин Спировски, Илиевски, Ѓурковски, Манасиевски, Хасановиќ, Ристовски, Омерагиќ, Андоновски и Игнатов. Иако триумфиравме со резултта 0:2, избраниците на Сашо Тодоровски има за ... Read More »

Шест младински екипи на ФК Вардар во претстојниве три дена ги играат првите натпревари од 1/4 на националниот куп

1224

Наредниве три дена, дури шест младински екипи на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат своите први натпревари во рамките на четврфиналето од купот на Македнија. Први кои ќе стартуваат со четврфиналните мечеви се генерацијата “2004“ кои денес гостуваат во Куманово, на екипата на Милано, натпревар кој ќе започне од 11 часот. Веќе еднаш и тоа во рамките на седмото коло ... Read More »

Нова “очајна“ игра за пионерите на ФК Вардар кои беа убедливо поразени од Македонија Ѓ.П

438

Пионерите на ФК Вардар го загубија својот натпревар во рамките на 9 коло во првенството на младинските категории. Лош ден за Вардарци кои претрпеа голем пораз од екипата на Македонија Ѓ.П, со резултат 0:4. ФК Вардар: Андов, Манасиевски, Астарџиев, Ѓурковски, Николов, Ристовски, Андоновски, Илиевски, Цури, Игнатов, Спировски. Екипата на Македонија Ѓ.П имаше најголем дел од играта во првото полувреме и ... Read More »

Македонија Ѓ.П е противник на Вардаровите екипи, во 9 првенствено коло кај младинските категории

3115-660x330

Во сабота и недела ќе се одигра деветтото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации ќе биде екипата на Македонија Ѓ.П. Кадетите и младинците во сабота гостуваат на теренот во Ѓорче, додека во недела на теренот на Академијата пионерските екипи се домаќини на Македонија Ѓ.П. Натпреварите ќе започнат во термините од 13 и 15 часот. Помладите ... Read More »

Македонија ја победи Бугарија на вториот контролен меч, пет играчи на ФК Вардар настапија на овој дуел

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години забележа победа на вториот контролен натпревар против селекецијата на Бугарија. На натпреварот кој се одигра во Софија, избраниците на Марио Вујовиќ славеа со резултат 0:2. Стрелци на головите беа Живиќ и Николов, за триумф на Македонија. Во првите 11-сетмина на овој натпревар се најдоа играчите на Вардар, Марио Илиевски, Анатолиј Петејчук и Александар Ѓурковски. ... Read More »

Илиевски и Андоновски стартери за Македонија, во нерешениот резултат против Бугарија

vardarfans-naslovna20-660x330

Македонија и Бугарија одиграа со нерешен резултат на првиот контролен натпревар, на овие две млади фудбалски селекции до 16 години. Мечот се одигра во Софија и заврши без победник. Македонија имаше предност по првото полувреме од 0:1, со погодокот на Стојменов, додека Бугарија во вториот дел успеа да го израмни резултатот на 1:1, што на крајот се покажа и како ... Read More »