Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Нема старт на младинските фудбалски лиги, вардаровите екипи ќе одиграат пријателски натпревари
Нема старт на младинските фудбалски лиги, вардаровите екипи ќе одиграат пријателски натпревари

Нема старт на младинските фудбалски лиги, вардаровите екипи ќе одиграат пријателски натпревари

За претстојниов викенд беше предвиден старт на новата сезона во младинските фудбалски лиги, но истиот е одложен, прашање е дали и воопшто ќе се игра сезонава младински фудбал во Македонија.

Вардаровите екипи кои треба да се натпреваруваат во Супер лигата, утре ќе одиграат контролни натпревари против екипата на Македонија Ѓ.П.

Натпревари за сабота (12.09) на теренот со вештачка трева во Ѓорче.

Македонија Ѓ.П – Вардар (2003)  09:00

Македонија Ѓ.П – Вардар  (2005)  11:00

Македонија Ѓ.П – Вардар  (2006)  12:30