Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познат распоредот за младинските екипи на ФК Вардар, прв ривал Брегалница, во 2.коло против КУЛ

Познат распоредот за младинските екипи на ФК Вардар, прв ривал Брегалница, во 2.коло против КУЛ

ФФМ го закажа почетокот на младинските лиги за идниот месец. Познат е распоредот за младите екипи на ФК Вардар (младинци, кадети, пионери и пом.пионери). 

Во првото коло закажано за на 11/12.август ривал ние е Брегалница, во второто коло за противник ја имаме екипата на ФК КУЛ од Скопје која прв пат игра во Суперлигашката конкуренција. Во 3.коло за ривал го имаме тимот Шкендија од Тетово, оваа рунда е закажана за на 25/26.септември. Во продолжение распоредот за младинско/кадетскаа лига. Пионерите и помладите пионери на ФК Вардар ќе играат со истите ривали во истите термини, но со заменето домаќинство од овој распоред.

11111111111111