Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 40)

У-17

Јаневски и Гуџуфи беа стартери во нерешениот резултат на Македонија У17 против Србија

20201019141406

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години одигра без голови на првиот контролен натпревар против соодветната селекција на Србија. На натпревар со неколку шанси на двете страни, на крајот мрежите мируваа, па натпреварот заврши со почетниот резултат 0:0. Селекторот на Македонија, Драган Канатларовски, шанса во стартниот состав им даде на двајца вардарови играчи. Се работи за Бесар Гуџуфи и Игор Јаневски, ... Read More »

Левент Ибраим дополнително повикан од Канатларовски за дуелите со Србија

119174005_2610211252623249_5367680912826969249_o

Македонската репрезентација до 17 години (генерација 2004.) на 20. октомври (вторник) од 14:00 часот и на 22. октомври (четврток) во 11:00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Србија. Претходно на нашиот веб сајтот известивме дека за овие пријателски натпревари, селекторот на Македонија, Драган Канатларовски повика тројца играчи од Вардар. Се работи ... Read More »

Канатларовски повика тројца вардарци за контролните дуели на Македонија У17 против Србија

5

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години на 20 и 22.октомври на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на Србија. За овие натпревари, селекторот на Македонија, Драган Канатларовски, повика тројца играчи од редовите на Вардар. Се работи за Георг Стојановски, Бесар Гуџуфи и Игор Јаневски. Собирот на репрезентативците е закажан за денес во Хотел Парк. Read More »

Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги

120301687_3319157414797748_1903095621652306093_o

Одложен е стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. За претстојниов викенд беше предвиден старт на натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги, но истиот е одложен. Пионерските екипи утре требаше да го гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела требаше да бидат домаќини на истиов противник. Сепак барем претстојниов викенд нема ... Read More »

Старт на сезоната во младинските фудбалски лиги, пионерските екипи гостуваат во Куманово, кадетите и младинците се домаќини на Еуроспорт

120219390_2623086421335732_1322734457154571902_o

Претстојниов викенд стартува натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги. Генерацијата 2005 ќе дебитира во рамките на помладата пионерска супер лига, додека младинскиот состав ќе го сочинуваат играчи кои се родени 2002 година. Против екипата на Еуроспорт Куманово ќе ја отвориме новата сезона, во која пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата ќе ... Read More »

ФФМ го промени распоредот во младинските лиги, екипата на Еуроспорт Куманово ќе биде прв противник за младите надежи на Вардар

120222254_2623118827999158_5913679826528550368_o

За претстојниов викенд се планира да стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. ФФМ го промени првичниот распоред на одигрување натпревари, па така наместо Пелистер, прв противник за младите надежи на Вардар ќе биде екипата на Еуроспорт Куманово. Пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците се домаќини на истиов противник. Нема промена што се однесува до ... Read More »

Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

120218475_2623119127999128_3356447984544879730_o

Планирано е новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги да стартува на 17/18.октомври. Предвидено е да се одиграат два круга по 11 натпревари во двата дела. Ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи во четирите младински лиги, а веќе е одреден распоредот за сите натпревари од есенскиот дел на сезоната. Во првото коло, Вардар за противник го има тимот на Пелистер, ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари против Фудбал Кидс и Македонија Ѓ.П

119157219_2610301972614177_3943075994120309285_o

Пионерските екипи на ФК Вардар денес одиграа пријателски натпревари против повозрасни екипи, на кои остварија победа и пораз. Генерацијата 2005 предводена од Драган Стефановски-Гаге на теренот на Академијата ја победија генерацијата 2004 на Фудбал Кидс. На овој дуел, црвено-црните дојдоа до висок триумф изразен со резултат 9:0.  Во двете полувремиња од натпреварот, тренерот Стефановски настапи со две различни постави. Уште ... Read More »

На 17.октомври е закажан стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги, Вардар во првото коло за противник го има Пелистер

120366751_2623119434665764_3765452133215243436_o

За следниот викенд, односно на 17/18.октомври е закажан стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Вкупно 12 екипи ќе се натпреваруваат во четирите најсилни младински лиги. Тоа се екипите на Вардар, Шкендија, Работнички, Шкупи, Македонија Ѓ.П, Њу Старс, Академија Пандев, Пелистер, Победа, Еуроспорт Куманово, Ренова и Брегалница. Одреден е и распоредот на одигрување натпревари за есенскиот дел од ... Read More »

Убедлива победа за пионерите на ФК Вардар на контролниот натпревар против Осогово

119171452_2610212195956488_5032513834469491534_o

Денес на теренот на Академијата, до победа на контролен натпревар стигнаа пионерите на ФК Вардар. Оваа генерација која е предводена од Сашо Тодоровски убедливо го совлада тимот на Осогово од Кочани. На нерамноправен дуел, на кој квалитет беше на наша страна, вардарци победија со резултат 11:0. Голгетерески расположени на натпреварот беа Левент Ибраим кој постигна 4 голови, додека хет-трик запиша ... Read More »