Sunday ,19 January 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 60)

У-17

Пионерските екипи на Фк Вардар ја победија Шкендија во Тетово

vardrafans-17-660x330

Помладите пионери и пионери со победи се враќаат од гостувањето во Тетово. Нашите фудбалски генерации на контролни натпревари ги победија своите врсници од екипата на Шкендија. Помладите пионери забележаа победа со резултат 0:2, откако на полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Во второто полувреме нашите млади надежи беа многу подобар противник, надигрувајќи ја целосна екипата на Шкендија. Стрелци на головите ... Read More »

Пионерските екипи во Тетово, кадетите и младинците на “мегдан“ со екипата на Македонија Ѓ.П

vardarfans-25

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во текот на утрешниот ден ќе одиграат пријателски натпревари. Пом. пионери и пионери гостуваат во Тетово на екипата на Шкендија, додека кадетите и младинците ќе “спарингуваат“ со екипата на Македонија Ѓ.П на теренот во Ѓорче. Ова ќе биде последна проверка на формата за сите Вардарови генерации кои се натпреваруваат во домашната лига и куп. ... Read More »

Брегалница нова “жртва“ за помладите пионери на Фк Вардар

vardrafans-17-660x330

Две наши фудбалски генерации одиграа пријателски натпревари во Штип, против екипата на Брегалница. Помладите пионери беа подобри од своите врсници од Брегалница, додека пионерите доживеаа неочекуван пораз. Помладите пионери не помислуваат на ништо друго, освен победа дури и на пријателските натпревари. Екипата на Брегалница беше нова “жртва“ за избраниците на Сашо Јанев, кои одиграа нов одличен дуел. Конечниот резултат на овој ... Read More »

Младинците на Фк Вардар против Љубанци, пионерските екипи патуваат во Штип на контролни мечеви против Брегалница

vardarfans mladinci-14

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар, предводени од тренерот Љупчо Марковски утре ќе одиграат пријателски натпревар против своите врсници од екипата на Љубанци. Мечот ќе се соигра на теренот во Н. Ново Лисиче со почеток од 10 часот. Ова се последни контролни натпревари и подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, каде Вардарци атакуваат на освојување на двојната круна. Веќе ... Read More »

Три Вардарови генерации ги дознаа противниците за полуфиналето во националниот куп

mladinci-21

Денес во седиштето на фудбалската федерација на Македонија беа извлечени паровите за полуфиналните натпревари во националниот куп на младинските категории. Своите противници ги добија нашите пионери, кадети и младинци. Пионерите за противник ја добија екипата на Металург. Првиот натпревар црвено-црните ќе го одиграат на домашен терен. Во есенскиот дел од сезоната, избраниците на Сашо Тодоровски во рамките на 9 коло ... Read More »

Пом. пионери ја победија А. Пандев, контролни натпревари и за другите наши екипи во Дојран

vardarfans-22-660x330

Три Вардарови генерации изминативе денови се наоѓаат во Дојран, каде ги одработуваат своите подготовки пред почетокот на пролетниот дел од сезоната. Утрово свој натпревар одиграа помладите пионери на Фк Вардар предводени од тренерот Сашо Јанев. Тие за противник ги имаа своите врсници од екипата на Академија Пандев, кои ги победија со минимален резултат од 1:0. Дождливиот терен не дозволуваше да ... Read More »

Стружанецот Калчиноски од австриски ДСЦ ги засили пионерите на ФК Вардар

vardarfans-

  ФК Вардар отсекогаш бил место каде се собирал “младинскиот фудбалскиот цвет“ од целата наша република. Такво е последното засилување за пионерите на ФК Вардар, младиот стружанец Анел Калчиноски.  Тој во црвено-црните пионери дојде од екипата на австрискиот тим ДСЦ.  Анел е фудбалер кој е роден 2000 година, тој  поседува исклучителни физички карактеристики. Почнал да тренира фудбал доста рано на неполни 8 ... Read More »

Пом. пионери и пионерите на Фк Вардар убедливи против Беласица, на контролни натпревари

vardrafans-10-660x330

Помладите пионери и пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се наоѓаат на неколкудневни подготовки во Дојран, пред стартот на пролетниот дел од натпреварувачката сезона. Тие денес одиграа контролни натпревари против екипата на Беласица, која беше една година повозрасна од нашите екипи. Двете наши генерации забележаа убедливи победи и покажаа дека се наоѓаат во одлична форма, пред најважните предизвици на пролет. Први ... Read More »

Утре пионерите, кадетите и пом.пионери на ФК Вардар ќе одиграат тест-мечеви со Беласица во Дојран

vardarfans-5

Три вардарови генерации кадетите и пионерите и помладите пионери кои предводени од Влатко Колев, Сашо Тодоровски и Сашо Јанев во периодот од 16-21 февруари своите подготовки ги одржуваат во  спортскиот центар Истатов во Дојран. Тие утре ќе одиграат три контролки со своите врсници од струмичка Беласица. Најмалите фудбалски надежи на црвено-црните, помладите пионери својот меч ќе го одиграат со почеток во ... Read More »

Пионерите на Вардар добија квалитетен напаѓач, Саит Битиќи ги засили црвено-црните

vardarfans-192

Ново сериозно засилување во  составот на пионерите на фудбалскиот колектив ова зимо е младиот Саит Битиќи. Тој за време на паузата официјално премина во ФК Вардар од екипата на ФК Арена Спорт Келн, Саид сериозно го засили нападот на  оваа генерацијата која е предводена на клупа од Сашо Тодоровски. Тој е фудбалер кој е роден 2000 година, тој  поседува исклучителни физички карактеристики. ... Read More »