Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар, во дербито против Работнички
(Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар, во дербито против Работнички

(Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар, во дербито против Работнички

Победа за пионерите на ФК Вардар, кои славеа во дербито од 13.коло против екипата на Работнички (3:1). По првото полувреме, црвено-црните имаа високо водство од 3:0, додека во второто полувреме, противникот постигна почесен гол.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дерби натпревар во ионерската Супер лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22