Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 31)

У-17

(ФОТО) Младинската школа на ФК Вардар започна со работа, Божиноски со прв час за ген.2005

3

Вчера,  стартуваше со работа најтрофејната и најуспешна Младинско – пионерска школа на ФК Вардар.  Координатор на Младинско Пионерската школа е назначен Зоран Бошковски – Чоко, први „мразот го скршија“ момците од генерација 2005 кои имаа први „час„ на терените при тренинг Центарот во Хиподром. Нивни предводник ќе биде Саше Божиноски.   Read More »

Од утре со тренинзи стартува младинската школа на ФК Вардар, познати се тренерите на генерациите

13403983_619891941505294_6494602894258407134_o

Од утре со тренинзи стартува и младинската школа на фудбалскиот клуб Вардар. На својата официјална страна клубот излезе со соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Веќе од утре стартува со работа најтрофејната и најуспешна Младинско – пионерска школа, па ви ги претставуваме новините: За Координатор на Младинско Пионерската школа е назначен Зоран Бошковски – Чоко. Тренери по генерации: Генерација ... Read More »

Марко Стојилевски одигра цел натпревар во триумфот на Македонија против Романија

228958224_4186273708117830_1925220799556144457_n

Победа за младата фудбалска репрезентација на Македонија до 17 години. На првиот контролен натпревар кој се одигра во градот Буфтеа. , Македонија успеа да излезе како победник на дуелот со репрезентацијата на Романија. Нашите млади надежи славеа минимално со резултат 1:0, со погодок во вториот дел од натпреварот. Единствениот вардарец, кој е дел од овие контролни дуели со Романија, Марко ... Read More »

Стојилевски дел од Македонија У17 за пријателските натпревари со Романија

mkd

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Романија, во градот Буфтеа. За овие пријателски дуели кои се подготовка за евроквалификациите кои следат, селекторот на Македонија повика тројца играчи од редовите на Вардар, но само еден се става на располагање. Се работи за стоперот Марко Стојилевски. Првиот натпревар на програмата е денес, додека ... Read More »

Никола Анчевски имаше најголема минутажа за пионерите на ФК Вардар

174801446_3874373735942777_2770774198248830985_n

Во следниов наш текст правиме статистика за играчите кои беа дел од пионерите на ФК Вардар, во изминатата сезона. Се одиграа само 14 натпревари, во моментот кога беа прекинати младинските лиги. Никола Анчевски е играчот кој доби најголема минутажа на теренот. Оваа генерација се соочуваше со проблеми поради заминување на играчи, па и немаше добри резултати пред се во пролетниот ... Read More »

Младинската Супер лига ќе се прошири од новата сезона на 14 екипи

4

Сите се надеваме дека натпреварувачката сезона 2021/22 во младинските лиги ќе започне на време и дека ќе тече во најдобар ред. Претходните две сезони поради пандемијата со корона вирусот, не го дочекаа својот крај, по што немаше прогласување  на шампиони во младинските лиги. Според информациите во новата сезона во најсилната Супер лига ќе се натпреваруваат вкупно 14 екипи, односно нема ... Read More »

Лоша сезона за пионерите на Вардар, преглед на постигнатото во сезоната која не финишираше

175524423_3874374132609404_1268951990444093560_n

Во следниов текст правиме преглед на резултатите и за пионерите на ФК Вардар. Оваа генерација која влезе драстично ослабена, пред се во пролетниот дел од сезоната беше позиционирана на петтото место на табелата во моментот кога се прекина сезоната. Одигравме вкупно 14 натпревари, на кои имавме 7 победи, 1 нерешен резултат и 6 порази. Гол разликата беше 27 постигнати и ... Read More »

Македонија У17 ја победи Албанија и го освои 3.место на турнирот во Италија

205468100_3071405856517145_5422039918276026039_n

Македонската фудбалска репрезентација го освои 3.место на меѓународниот турнир во Италија. Во малото финале нашите млади надежи беа подобри од репрезентацијата на Албанија. Конечниот резултат гласеше 1:0. На целокупниот турнир одигравме три натпревари, на кои остваривме два порази и една победа. На сите три натпревари во стартниот состав се најде стоперот на Вардар, Марко Стојилевски, додека Никола Величковск влегуваше во ... Read More »

Втор пораз за Македонија У17 на турнирот во Италија

203210866_3068066406851090_3465481053024329596_n

Втор пораз за македонската фудбалска репрезентација на Македонија до 17 година. Оваа репрезентација која е предводена од Тони Јакимовски се наоѓа на турнир во Италија, каде вчера го одигра и вториот контролен натпревар. За разлика од првиот дуел, кога бевме убедливо поразени од репрезентацијата на Русија, на вчерашниот дуел нашите млади надежи прикажаа подобра игра, но недоволна да се избегне ... Read More »

Македонија У17 поразена од Русија, Стојилевски и Величковски дел од националната репрезентација

203303788_3068067056851025_4374605647028673730_n

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години се наоѓа на меѓународен турнир во Италија, каде вчера го одигра првиот контролен натпревар. Избраниците на Тони Јакимовски на отварање на турнирот беа убедливо поразени од репрезентацијата на Русија, која славеше убедливо со резултат 0:5 (0:2). Марко Стојилевски и Никола Величковски се единствените од Вардар кои беа повикани за настап во националниот дрес на ... Read More »