Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Стојилевски дел од Македонија У17 за пријателските натпревари со Романија
Стојилевски дел од Македонија У17 за пријателските натпревари со Романија

Стојилевски дел од Македонија У17 за пријателските натпревари со Романија

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Романија, во градот Буфтеа.

За овие пријателски дуели кои се подготовка за евроквалификациите кои следат, селекторот на Македонија повика тројца играчи од редовите на Вардар, но само еден се става на располагање. Се работи за стоперот Марко Стојилевски.

Првиот натпревар на програмата е денес, додека вториот ќе се одигра на 6.август.