Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 29)

У-17

Преглед на 2.првенствено коло во младинските лиги, Вардар освои 9 бодови на натпреварите со Кул

Изминатиов викенд се одигра 2.коло во младинските фудбалски категории. Вардар за противник го имаше тимот на Кул, натпревари на кои освоивме 9 од можните 12 бодови. Единствено кадетите беа поразени, додека останатите наши екипи стигнаа до победи. Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од сите четири младински лиги: Помлада пионерска Супер лига: ФК Пелистер – ФК Скопје  7:0 ФК Академија ... Read More »

Прва победа сезонава за пионерите на ФК Вардар

250494895_10220444204637358_1153351784729992801_n

Одличен дуел одиграа денес пионерите на ФК Вардар, тие го совладаа тимот на ФК КУЛ од Скопје на дуелот кој се одигра  на теренот во Хиподром. Црвено-црните момци на оваа средба од 2.коло победија со резултат 2-0 (1-0). Божиноски Саше натпреварот го започна со овој состав: Филевски Никола, Фидановски Зоран,Трајчевски Александар, Митревски Матеј , Серафимов Давор, Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Спасиќ ... Read More »

Вардар против Кул во 2.коло на младинската Супер Лига

243131676_2889302024714169_8728778735909120481_n

Екипата на Кул ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 2.коло во младинските фудбалски лиги. Се работи за новиот суперлигаш, кој пред две години стартуваше од третата лига, но оваа сезона се најде во групата со најдобрите екипи од Македонија. Пионерските екипи во сабота на теренот во Хиподром ќе ја пречекаат екипата на Кул, додека истиов ден нашите кадети ... Read More »

Вардар освои 7 бодови на дуелите со Брегалница, комплетни резултати од 1.коло во младинските лиги

242946346_2889302091380829_7317860833198344286_n

Изминатиов викенд стартуваше новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски категории. На отварање на сезоната, Вардар за противник ја имаше екипата на Брегалница. На четири одиграни натпревари со штипската екипа остваривме две победи, еден пораз и нерешен резултат. На гостувањето во Штип, до победа стигнаа помладите пионери, додека реми одиграа пионерите. На домашен терен, кадетите на Вардар беа минимално поразени, а ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар со победа и нерешен резултат ја отворија новата сезона во Супер Лигата

242310256_2885117571799281_4348199598618031398_n-660x330

Денес во првото коло од сезоната 2021/2022 во пионерските лиги, избраниците на Саше Божиноски гостуваа кај тимот на Брегалница од Штип. Помладите пионери дојдоа до „цел плен“, додека пионерите одиграа со нерешен резултат. Помладите пионери на Вардар тргнаа со победа, тие на гостувањето во Штип дојда до три бода со резултат 0-3 (0-0). Состав: Краљевски Максим,  Николов Михаил, Миовски Александар, Јанкоски Драган, Порчу Димитар,  Величковски Андреј, Нуредини ... Read More »

После долго очекувања започнува сезоната во младите фудбалски лиги, Вардар стартува со Брегалница

242995158_2889299748047730_1868234820636470694_n

После долго очекување, новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги ќе стартува од претстојниов викенд. Во рамките на 1.коло, Вардар за противник ја има екипата на Брегалница од Штип. Најпрво во сабота, своите натпревари ќе ги одиграат пионерските екипи кои ќе гостуваат на „игралиштето Бело Брдо“ со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Во недела, Вардар е домаќин со кадетите ... Read More »

Пионерите на Вардар и Работнички одиграа без победник, на пријателски натпревар одигран во Хиподром

242276693_2885114528466252_489754383427480086_n

Утрово на теренот во населбата Хиподром, активни беа пионерите на ФК Вардар кои одиграа пријателски натпревар со екипата на Работнички. Конечниот резултат на ова градско пријателски дерби гласеше 1:1. Вардар имаше поголем дел од играта, создаде и неколку добри шанси да го загрози противничкиот гол, но сепак по крајот на првото полувреме тимот на Работнички беше во предност од еден ... Read More »

Македонија У17 ја победи Андора, настап за Стојилевски и Здравковски

244345726_4380982798646919_1119154639554187761_n

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација до 17 години. Во рамките на последното коло од квалификациите за пласман во Елитната Рунда, нашата млада репрезентација стигна до убедлива победа на натпреварот против репрезентацијата на Андора. Избраниците на Тони Јакимовски ја оправдаа фаворитската улога и славеа висока победа со резултат 6:0. Во стартниот состав на нашата репрезентација повторно се најде Марко Стојилевски, ... Read More »

Шкендија беше гостин на Вардар, пионерските екипи одиграа пријателски натпревари

242211692_2885116981799340_3440603352342955745_n

Со оглед дека се уште постои неизвесност за стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги, екипите на Вардар продолжуваат со одигрување на контролни натпревари, со цел да ја одржуваат формата и да имаат континуитет во играта. Денес на теренот во населбата Хиподром, активвни беа пионерските екипи кои за противник ја имаа екипата на Шкендија. На овие натпревари остваривме половичен ... Read More »

Македонија У17 и Полска одиграа без голови, Стојилевски одигра цел натпревар

244806497_898261294154697_4748111618883624722_n

Со нерешен резултат против Полска, фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги отвори квалификациите за пласман во Елитната рунда. Избраниците на Тони Јакимовски одиграа без голови против соодветната репрезентација на Полска. Македонија имала свои шанси на овој натпревар, кои за жал останале неискористени, иако треба да бидат задоволни од освоениот бод, со оглед дека за противник имавме силна репрезентација. ... Read More »