Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 110)

У-17

Пионерите на Фк Вардар ја имаат најдобрата одбрана

vardarfans pioneri najdobra odbrana

Пионерите на Фк Вардар ( У 17) ја имаат најдобрата одбрана од сите Вардарови генерации кои играат во домашните натпреварувања. На вкупно седум мечеви, од кои шест првенствени и еден куп, оваа категорија има примено само еден погодок во својата мрежа. Тој примен гол ги чинеше и пораз кој беше и единствен неуспех за пионерите, во овој дел од натпреварувачката ... Read More »

4/4 за Вардарци во дуелите против екипата на Шкупи

Викендов се одиграа натпреварите во рамките на 6 коло на првенството кај младинските категории. Сите генерации на Вардар излегоа како поуспешни во дуелите, против своите врсници од тимот на Шкупи. Помладите пионери се вистински хит во својата прва првенствена сезона. Во еден тежок и пред се некоректен натпревар од страна на домаќинот, успеаа сепак на крај да ги освојат трите ... Read More »

Марко Ѓорѓиевски: Целиот тим е заслужен за оваа голема победа

vardarfans izjava marko

Пионерите на Фк Вардар ја остварија петтата победа во првенството, откако го победија тимот на Шкупи на гостински терен. Мечот беше решен со гол уште по првото полувреме, конечниот резултат гласеше 0:1. Стрелец на единствениот погодок беше Марко Ѓоргиевски. Ова се важни три бода за оваа генерација, со оглед дека се освоени од тешкото гостување на терен кој е секогаш ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар ја потврдија доминацијата во Чаир

sken

После триумфот на помладите пионери, својата доминација на теренот во Чаир ја потврдија и нивните колеги од пионерската екипа. Нашите пионери ги однесоа трите бода од гостувањето, победа која многу ќе им значи во продолжение од сезоната. Натпреварот заврши со резултат о:1. Стрелец на единствениот погодок беше Марко Ѓоргиевски. Мечот помина во најголем дел со игра на средината на теренот. ... Read More »

Шкупи е следниот предизвик во првенството за Вардаровите категории

vardarfans 19

После настапот на црвено-црните во Купот на Македонија, повторно се враќаме на првенствените дуели. Сите натпревари во рамките на шестото првенствено коло, генерациите на Вардар ќе ги одиграат во сабота. Противник во ова коло е незгодната екипа на Шкупи. -Помладите пионери влегуваат во овој дуел, со серија од пет победи на последните шест натпревари. Оваа најмлада генерација која се натпреварува ... Read More »

А.Пандев недораснат противник за нашите пионери, кои победија во Струмица со 0:6

vardarfans-kup-1024x613

Поразот од Шкендија, кој беше прв неуспех во првенството е само минато за пионерите на Фк Вардар. Во рамките на 1/8 од купот на Македонија високо ги поразија своите врсници од Струмица, остварувајќи победа од 0:6 против тимот на Академија Пандев и се пласираа во четврт-финалната рунда. Марко Ѓоргиевски и Јакуп Бериша постигнаа по два голови, еднаш во листата на ... Read More »

Противник на младите генерации овој викенд екипата на Шкендија

vardarfans-serafimov-470x330

Младите генерации на ФК Вардар овој викенд пред себе ќе имаа тешка задача. Сите младински категории овој викенд ќе се сретнат со тимот на Шкендија. Пионерите и пом.пионери ќе ги одиграат своите мечеви на домашен терен, додека пак младинците и кадетите ќе играат на гости во Тетово. Очекуваме уште еден одличен викенд за нашите млади момци,  да дојдат до нови ... Read More »

Вардаровите пионери и пом.пионери во ждребката за 1/8финалето во Купот го добиа тимот на ФК Академија Пандев

vardarfans kup

Вчера во  во просториите на Фудбалската Федерација Македонија се одржа ждрепка за 1/8 финале од купот на Македонија  за категориите   Пионери и Помлади Пионери. Двете наши младински категории за противник ја добиа екипата на ФК Академија Пандев од Струмица. Во овој дел од куп натпреварувањето овие натпревари се играат по систем на елиминации  односно само  еден натпревар чии победник иде ... Read More »

(ВИДЕО) 4/4 за младите генерации на ФК Вардар со тимот на Еуромилк

vardarfans-pioneri

Младите фудбалски надежи во сите четири категории младинци, кадети, пионери и помлади пионери овој викенд излегоа на мегдан со тимот од скопската населба Лисиче- ФК Еуромилк. Нашите надежи остварија победи во сите четири дуела. Со вкупно постигнат 12 погодоци на сите дуели. Истите може да ги погледнете на видеата поставени во текстот.  Помлади пионери: Фк Еуромилк- ФК Вардар 0:4 (0:2)  овој ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар минимално победија со Еуромилк

vardarfans-pioneri-648x330

Вчера во 13-00 часот нашите пионери од ФК Вардар  како и помладите пионери во рамките на четвртото коло од домашната лига гостуваа кај тимот на Еуромилк, на стадионот на Цементарница-55 . Оваа  генерација за разлика од другите наши момци кој се соочија викендов со тимот од скопско Лисиче имаа најтешка задача пред себе. Домашниот тим играше крајно дефанзивно обидувајќи се ... Read More »