Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 109)

У-17

Викендов нема фудбал, во првенството на младинските категории

varadarfans 55

Викендов следи пауза во првенството на младинските фудбалски категории. Требаше да се одигра 9 коло, но истото е закажано за следната недела. Сепак пријателски натпревари ќе одиграат помладите пионери и пионери. Утре ќе отпатуваат во Штип, каде ќе ја одржуваат формата со одигрување на пријателски натпревари со своите врсници од Брегалница. Кадетите и младинците ќе одржуваат само тренинзи. Денеска ќе ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар одиграа реми во Ѓорче

vardarfans-pioneri-653x330

Овој викенд пионерите на ФК Вардар имаа дуел во населбата Ѓорче Петров, против врсниците од екипата на Македонија ЃП. На овој натпревар нашите момчиња не успеаа да победат, резултатот од овој натпревар на крајот гласеше 1:1. Натпреварот се одигра од 11 часот, на тревникот зад главното игралиште на ФК Македонија Ѓорче-Петров. Натпреварот започна изедначено, и двете екипи имаа свои добри минути, ... Read More »

Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П

Овој викенд продолжуваат мечевите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар во рамките на 8 коло е екипата на Македонија Ѓ.П. Помладите пионери и младинците како лидери на табелата го дочекуваат овој дуел, додека пионерите и кадетите се наоѓаат на второто место на табелата во својата конкуренција. Распоредот на одигрување на натпреварите на Вардаровите генерации. Сите дуели ќе ... Read More »

Викендов нема првенствени натпревари во младинските фудбалски категории

Малку одмор и за Вардаровите фудбалски категории кои се натпреваруваат во првенството. Поради настапот на Македонската репрезентација до 19 години на квалификацискиот турнир во Скопје, викендов ќе нема лигашки мечеви кај младинските генерации. Овој турнир е во рамките за пласман во елитната фаза, од квалификациите за европското првенство. Нашата репрезентација го одигра првиот натпревар, на кој беа поразени од селекцијата ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во рамките на 7 коло

vardarfans mladinci

Три победи и еден пораз беше епилогот, после одигрување на седмото првенствено коло кај младинските категории. Противник ни беше екипата на Академија Пандев, од Струмица. -Со еден гол во мрежата на противникот, помладите пионери ја остварија шестата победа во лигата. Давид Астарџиев донесе три бода за својот тим. Оваа генерација се наоѓа на првото место на табелата со 19 освоени ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Вардар, во дуелите против А. Пандев

vardarfans marko

Три победи и еден пораз е билансот на Вардаровите генерации, после завршување на 7 коло, во дуелите против Академија Пандев. Единствени кои забележаа пораз се кадетите. Останатите генерации беа сигурни и освоија три бода. -Помладите пионери продолжуваат со одлични резултати во новата сезона. На свој терен ја победија А. Пандев со минимални 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Давид Астарџиев. ... Read More »

Александар Ѓоргиески: Среќен сум што и помогнав на мојата екипа со двата погодоци да ги освоиме три бода од овој дуел.

vardarfans pioneri izjava

Свој натпревар во првенството, викендов одиграа и пионерите на Фк Вардар. На домашниот терен на локомотива се сретнаа со екипата на Академја Пандев од Струмица. Рутинирано со резултат од 2:0 го добивме овој дуел, резултат што беше актуелен и на полувремето. Стрелец на двата погодоци беше Александар Ѓоргиески, кој за нашиот сајт го изјави следново: -Одигравме добар натпревар, на кој ... Read More »

Акад. Пандев е противник за Вардаровите генерации, во 7 првенствено коло

vardarfans 16 kolo

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 7 коло во рамките на првенството, кај младинските категории. Противник на црвено-црните, ќе биде екипата на Академија Пандев од Струмица. Сите наши генерации ќе се обидат да ја продолжат победничката серија, од претходното коло кога бевме поуспешни од Шкупи. -Помладите пионери на домашниот терен на локомотива ги пречекуваат своите врсници од А. Пандев. Нашите ... Read More »

(ВИДЕО) од победите на помладите пионери и пионери на Фк Вардар, во дуелите против Шкупи

vardarfans pomladi pioneri

Помладите пионери и пионерите на Фк Вардар во рамките на шестото првенствено коло, забележаа многу важни победи на гостувањата во Чаир против  екипата на Шкупи. Само еден гол во противничките мрежи беа доволни, црвено-црните да се вратат со три бода од ова жешко гостување. -Помладите пионери го скршија отпорот на противникот во второто полувреме, кога при еден слободен удар од некаде ... Read More »