Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П
Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник  е Македонија Ѓ.П

Продолжуваат првенствените натпревари за Вардаровите генерации, следен противник е Македонија Ѓ.П

Овој викенд продолжуваат мечевите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар во рамките на 8 коло е екипата на Македонија Ѓ.П. Помладите пионери и младинците како лидери на табелата го дочекуваат овој дуел, додека пионерите и кадетите се наоѓаат на второто место на табелата во својата конкуренција.

Распоредот на одигрување на натпреварите на Вардаровите генерации. Сите дуели ќе се одиграат во сабота.

-Фк Македонија Ѓ.П. -ФК Вардар ( помлади пионери) 9:00 часот на теренот во Ѓорче.

-Фк Македонија Ѓ.П – ФК Вардар (пионери)  11:00 часот, исто така на теренот во Ѓорче.

-ФК Вардар ( кадети) – Фк Македонија Ѓ.П  10:00 терен на локомотива.

-ФК Вардар ( младинци) -Фк Македонија Ѓ.П. 12:00 терен на локомотива.