Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардаровите пионери и пом.пионери во ждребката за 1/8финалето во Купот го добиа тимот на ФК Академија Пандев
Вардаровите пионери и пом.пионери во ждребката за 1/8финалето во Купот го добиа тимот на ФК Академија Пандев

Вардаровите пионери и пом.пионери во ждребката за 1/8финалето во Купот го добиа тимот на ФК Академија Пандев

Вчера во  во просториите на Фудбалската Федерација Македонија се одржа ждрепка за 1/8 финале од купот на Македонија  за категориите   Пионери и Помлади Пионери.

Двете наши младински категории за противник ја добиа екипата на ФК Академија Пандев од Струмица. Во овој дел од куп натпреварувањето овие натпревари се играат по систем на елиминации  односно само  еден натпревар чии победник иде во 1/4 финалето од купот на земјава. Двата натпревари за нашите категории  се играат на ден (вторник-среда) 22-23 Септември 2015. Воедно на  истите денови се играат и натпреварите во купот за двете повозрасни категории  младинци и кадети.