Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 112)

У-17

Победнички старт на новата сезона за пионерите на Фк Вардар

vardarfans pioneri

Пионерите на Фк Вардар(у 17) со победа ја започнаа новата сезона во домашното првенство. Триумфот е уште посладок, бидејќи е забележан против градскиот ривал, екипата на Работнички. Само еден гол во мрежата на противникот го реши победникот на овој дерби дуел. Капитенот Рамиќ со удар од белата точка донесе три бода за својот тим. Во еден пред се цврст и ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

Елвир Рамиќ: Ќе излеземе на терен, со цел да освоиме три бода

vardarfans ramik

Со градското дерби помеѓу Вардар и Работнички ќе започне новата првенствена сезона во младинските категории. Пионерите се домаќини на своите врсници од Работнички, каде ќе се обидат да ја започнат лигата со победа. Мечот ќе се одигра во сабота со почеток од 12 часот, на теренот на Локомотива. Припремите пред почетокот на сезоната беа долги, со одигрување на неколку пријателски ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »

Потпишани стипендиски договори, со играчи од младинските фудбалски категории (ФОТО)

Денес во просториите на фудбалскиот клуб Вардар беа потпишани стипендиски договори со некои од играчите кои настапуваат во младинските категории на Вардар. Оваа чест им припадна на Марко Ѓоргиевски, Јакуп Бериша, Дејан Маркоски, Виктор Димков, Есмин Личина и Филип Трајчевски. Марко и Јакуп минатата сезона настапуваа за генерацијата помлади пионери и беа најдобри стрелци на својата екипа. Ѓоргиевски беше убедливо ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар победија на два подготвителни натпревари

vardarfans pioneri

Пионерите на Фк Вардар напорно се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона. Припремите ги започнаа на 15-ти јули, каде тренираат на теренот на Локомотива. Ова е всушност екипата која настапуваше под името “помлади пионери“ минатата сезона. Екипата претрпе мали измени во играчкиот кадар. Дел од тимот не се веќе најдобриот стрелец Марко Ѓоргиевски, кој ја заврши претходната сезона со 38 постигнати ... Read More »

Младиот играч на Вардар Андреј Кировски на проба во Динамо Загреб

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Пионерот (oваа година кадет) на Фк Вардар Андреј Кировски замина на проба во Динамо Загреб. Скаут тимот на храватскиот шампион веќе подолго време го следел нашиот млад бисер, и од натпревар во натпревар се повеќе и повеќе ги воодушевувал хрватските скаути. Инаку Кировски игра на позицијата штопер, и со многу успеси го носи дресот на Фк Вардар, и на младата ... Read More »

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »

Ѓоргиевски, Маркоски, Димков и Петковски ја одбележаа сезоната во младинските категории на Фк Вардар

vardarfans top-4

Заврши сезоната кај младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Ние како веб сајт кој известува за целото семејство Вардар, ги испративме и овие млади генерации преку целата сезона. Активни беа на нашиот сајт извештаи од нивните натпревари, изјави и интервјуа од играчи и се што беше актуелно и поврзано со нив. На крајот решивме да направиме избор на четири играчи, ... Read More »

Дејан Маркоски е убедливо најдобар играч и стрелец кај пионерите на Фк Вардар

vardarfans markoski

Сезоната заврши за младите генерации на Фк Вардар кои се натпреваруваа во првенството и купот на Македонија. Правиме преглед на стрелците на сите постигнати погодоци за пионерите во изминатата сезона. На оваа листа, капитенот Дејан Маркоски е убедливо најдобар поединец и стрелец во својата екипа. 1. Дејан Маркоски 18 ( 12-првенство) ( 6-куп) 2. Александар Трајчевски 7 ( сите во ... Read More »