Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 113)

У-17

Пионерите со пораз на домашен терен ја заокружија сезоната

vardarfans

Уште една генерација на Фк Вардар ги заврши настапите во првенството за оваа сезона. Во последното коло одиграно вчера, пионерите беа поразени од екипата на Шкендија. Мечот се одигра на теренот на Локомотива, и заврши со победа на гостите од 1:3. Стрелец на единствениот погодок за нашиот тим беше Александар Трајчевски. Во првото полувреме се играше цврст натпревар на двете ... Read More »

Во среда и четврток се игра последното првенствено коло, кај младите фудбалски категории

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Во следните два дена ќе бидат познати Шампионите во првенството на младинските фудбалски категории. Две наши генерации(помлади пионери и кадети) се единствените кои ќе се борат да го освојат првенството, во својата конкуренција. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкендија. -Помладите пионери ќе се обидат да забележат победа на дуелот со Шкендија, но истовремено и да чекаат кикс ... Read More »

Пионерите ремизираа, младинците поразени од Шкупи

vardarfans remi

Полека завршува уште една сезона во младинските категории. Се играат последните кола од оваа натпреварувачка сезона. Во рамките на предпоследното коло, свои натпревари одиграа и пионерите и младинците на Фк Вардар. -Пионерите иако во поголем дел од натпреварот ја бркаа предност на Шкупи, но сепак  успеаа до крај да одиграт реми . На гостувањето во Чаир одиграа 2:2 со екипата ... Read More »

Пионерите како препородени, ја забележаа четвртата последователна победа

Да играа вака во текот на целата сезона, сигурно сега ќе беа еден од претедентите за освојување на Шампионската титула. Избраниците на Ане Андоновски забележаа нова победа, против екипата на Дрита. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива и заврши со резултат 2:1. Стрелец на двата погодоци беша Александар Трајчевски. Во одлични временски прилики за игра, на теренот имаше надигрување ... Read More »

ВИДЕА-Од победи за сите младински категории на ФК Вардар со Хоризонт Турново

vardarfans 19

Во рамките на 19тото коло во сите четири младински категории нашите надежи се сретнаа со својте  врсници од Хиворизонт Турново. Во сите мечеви убедливи беа победите за нашите момци сите четири дуели ги добивме со огромна предност . Вкупната гол разлика на сите четири дуели изнесува 22 гола позитива, нашите момци дадоа 23 гола а примија само еден погодок . ... Read More »

Во среда и четврток се игра 20 коло, во првенството на младинските категории

11081839_805538002872010_1615484329_n

Остануваат уште три кола до крајот на сезоната во првенството на младинските категории. Во среда и четврток ќе се одигра 20 првенствено коло. Противник на сите Вардарови генерации е екипата на Дрита од Тетово. -Ова коло е посебно важно за помладите пионери кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкупи и Шкендија. Нема друга опција освен победа ... Read More »

Маркоски го реши Турново, пионерите ја забележаа третата последователна победа

10719241_381249375381128_996859079_n

Пионерите на Фк Вардар играат се подобро како завршува сезоната. На последните три натпревари во првенството, забележаа исто толку победи. Последна жртва беше екипата на Турново, која ја совладаа со високи 0:4. Натпреварот се одигра во Струмица, а ова е трет последователен триумф за црвено-црните. Стрелец на сите четири голови беше капитенот Дејан Маркоски. Оваа генерација се наоѓа во одлична ... Read More »

Екипата на Турново е следниот предизвик за младинските категории на Фк Вардар

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Викендов ќе се одигра 19 коло во рамките на националното првенство кај младинските категории. Противник на сите наши екипи, е тимот на Турново. -Помладите пионери по освојување на купот на Македонија, ги очекува нов предизвик во лигата. Во недела гостуваат во Струмица на екипата на Турново. Со оглед дека се во голема борба за титулата, трите бода од овој меч ... Read More »

Пионерите се вратија од БиХ и минимално победија во првенството

Немаше многу време за одмор за пионерите на Фк Вардар. Вчера пристигнаа во Скопје, откако претходно учествуваа на “турнирот на пријателство“ кој се игра во БиХ. Денес го одиграа својот меч од 18 коло, каде противник им беа врсниците од Милано. Црвено-црните забележаа минимална победа од 1:0. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива, а стрелец на единствениот гол беше ... Read More »

Продолжуваат првенствените настапи на младите генерации на Фк Вардар

vardarfans 18

Викендов младите категории на Фк Вардар ги играат своите натпревари во рамките на домашното првенство. Противник на сите наши екипи, е Милано од Куманово. -Први кои ќе настапат се помладите пионери. Мечот е закажан за утре со почеток од 10 часот на теренот на Локомотива. Првиот дуел во есенскиот дел заврши без победник 0:0. Оваа генерација е во израмнета борба ... Read More »