Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Противник на младите генерации овој викенд екипата на Шкендија
Противник на младите генерации овој викенд екипата на Шкендија

Противник на младите генерации овој викенд екипата на Шкендија

Младите генерации на ФК Вардар овој викенд пред себе ќе имаа тешка задача. Сите младински категории овој викенд ќе се сретнат со тимот на Шкендија. Пионерите и пом.пионери ќе ги одиграат своите мечеви на домашен терен, додека пак младинците и кадетите ќе играат на гости во Тетово.

Очекуваме уште еден одличен викенд за нашите млади момци,  да дојдат до нови победи и овој викенд!