Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ВИДЕО) 4/4 за младите генерации на ФК Вардар со тимот на Еуромилк
(ВИДЕО) 4/4 за младите генерации на ФК Вардар со тимот на Еуромилк

(ВИДЕО) 4/4 за младите генерации на ФК Вардар со тимот на Еуромилк

Младите фудбалски надежи во сите четири категории младинци, кадети, пионери и помлади пионери овој викенд излегоа на мегдан со тимот од скопската населба Лисиче- ФК Еуромилк. Нашите надежи остварија победи во сите четири дуела. Со вкупно постигнат 12 погодоци на сите дуели. Истите може да ги погледнете на видеата поставени во текстот.

  •  Помлади пионери: Фк Еуромилк- ФК Вардар 0:4 (0:2)  овој меч се одигра во недела 11:00 нагости на  Стадионот  на Цементара-55. Стрелеци на  погодоците  за црвено – црните беа :  Виктор Мирчевски, Ибрахим Ариф , Марио Асенов и  Матеј Николов-  ВИДЕО
  • Пионери: Фк Еуромилк- ФК Вардар 0:1(0:0) и овој меч се одигра во недела 13:00 нагости на  Стадионот  на Цементара-55 . Стрелец на единствениот погодок за вардарци на овој дуелот беше младиот Александар Ѓорѓиоски. – ВИДЕО
  • Кадети: ФК Вардар  – Фк Еуромилк 3:1(2:0), кадетите беа домаќини во сабота со почеток од 11:00 на  теренот на  Локомотива .Стрелци на головите на овој дуел беа : Менкиноски (2) и Трајчевски – ВИДЕО
  • Младинци: ФК Вардар  – Фк Еуромилк 4:1(2:0) црвено- црните на овој дуел беа  домаќини во сабота со почеток од 13:00 на  теренот на  Локомотива.Стрелци беа: Јасир Бекири(2), Кристијан Апостоловски и Ердон Даци . – ВИДЕО