Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 79)

У-17

Вардар – Шкендија во дербито на третото првенствено коло кај младинските категории, генерацијата “2003“ во дуел со Македонија Ѓ.П

vardarfans-12

Во сабота на програмата е дербито помеѓу Вардар и Шкендија во рамките на третото коло од првенството на младинските фудбалски категории. Пионерските екипи се домаќини на теренот во населбата Јане Сандански, додека кадетите и младинците гостуваат во Тетово. Сите натпревари се играат во сабота, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери по две одиграни кола имаат вкупно четири ... Read More »

Андов и Ибиши ќе настапат за фудбалската репрезентација до 17 години, на контролните мечеви против Кипар

vardarfans-andov

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години денес и во четврток ќе одигра два контгролни натпревари, против соодветната селекција на Кипар. Мечевите ќе бидат одиграни на тренинг центарот “Петар Милошевски“ , со почеток од 16 часот. За овие два натпревари, селекторот на Македонија, Горан Станиќ повика двајца играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот, Матеј Андов и напаѓачот Цемаил ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите одиграа дерби со Работнички

27

Пионерите на фудбалскиот клуб  Вардар го загубија дербито кај пионери, во дуелот кој го одиграа вчера со врсниците од ФК Работнички. Натреварот се играше на теренот на ФК Алумина и заврши со триумф на домашната екипа со резултат од 1:0. Read More »

Пораз за пионерите на ФК Вардар, во дербито против Работнички

g5

Пионерите на ФК Вардар го загубија дербито кај пионери, во дуелот со Работнички. Натреварот се играше на теренот на алумина и заврши со триумф на домашната екипа со резултат од 1:0. Тренерот Тодоровски го започна мечот со: Андов, Манасиевски (c), Асенов, Ѓурковски, Ристовски, Николов, Астарџиев, Хасановиќ, Илиевски, Спировски, Игнатов. Првата голема шанса на мечот ја имаше Мартин Спировски од редовите ... Read More »

Во петок кадетите и младинците се домаќини на Работнички, додека во сабота пионерските екипи гостуваат на Алумина на истиов противник

vardarfans-derbi

Второто коло во првенството на младинските фудбалски категории, генерациите на ФК Вардар ќе го одиграат во петок и сабота. Кадетите и младинците во петок на теренот во населбата Јане Сандански се домаќини, додека во сабота пионерските екипи гостуваат на алумина, на екипата на Работнички. Вардаровата генерација “2002“ или помладите пионери со победа ја започнаа дебитанската сезона во првенството, откако во ... Read More »

Младите категории на ФК Вардар одлично почнаа сезонава, три победи и едно реми на стартот

12

Викендов, во саботата и неделата се одигра првото коло за младите категории на фудбалскиот клуб Вардар во домашната лига. Наш противник на сите четири  генерации беше Ренова. Вардар дојде до победа кај три, младинци, кадети и помлади пионери, а пионерските екипи одиграа реми. Сосема успешен старт за младите категории во сезоната 2017/2018, ние од можните 12 бода успеавме да собереме ... Read More »

Пионерите одиграа реми на тешкото гостување во Тетово кај Ренова

vardarfans-pomladi-pioneri-660x330-660x330

Денес во Тетово се одигра првиот дуел за нашите пионери во новата сезона во пионерската Супер лига. Момците на Вардар гостуваа кај екипата на ФК Ренова. Избраниците на Тодоровски Сашо Рат-Тап одиграа реми исход со “гипсарите“ овој дуел заврши со резултат 1-1 (0-0). За нас стартуваа: Андонов, Ѓурковски, Николов, Астарџиев, Манасиевски, Илиевски, Хасановиќ, Цури, Димоски, Спировски и Игнатов, а играа ... Read More »

Во сабота стартува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории, прв противник за црвено-црните ќе биде екипата на Ренова

18-660x3301-660x330

Во сабота стартува новата натпреварувачка 2017/18 сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Противник во првото коло за нашите екипи ќе биде Ренова од Тетово. Пионерските екипи во недела гостуваат на противникот, додека кадетите и младинците во сабота на теренот во населбата Јане Сандански ги пречекуваат врсниците од Ренова. Во недела со почеток од 10 и 12 на теренот во ... Read More »

Одложен е стартот на новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории

635

Одложен е стартот на новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Викендов требаше да се одигра првото коло, но истото е одложено за наредната недела. Вака одлучија од фудбалската федерација на Македонија, откако неколку екипи од регионите го откажале настапот и учеството за оваа сезона, а првично пријавиле дека ќе се натпреваруваат.  Останува во наредниве денови да се средат ... Read More »

Бојан Колевски постигна четири голови, во победата на репрезентацијата до 18 години, против помладата репрезентација до 17 години

vardarfans-y-183-660x330

Вчера во Дојран меѓусебен контролен натпревар одиграа младинските фудбалски репрезентации до 17 и 18 години. Подобри на крајот беа повозрасните избраници на Добринко Илиевски кои славеа со резултат 7:0. Во составот на двете селекции настапија седум играчи на фудбалскиот клуб Вардар. Кај репрезентацијата до 18 години, настапија Методија Велковски, Филип Антовски, Јовица Радевски, Бојан Колевски и Виктор Пешевски, додека кај ... Read More »