Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 81)

У-17

Пионерите на ФК Вардар и Акад. Пандев одиграа со нерешен резултат, на турнирот “Скопје куп„

37

Интересен натпревар во рамките на третото коло од “Скопје куп„, одиграа пионерските екипи на Вардар и Академија Пандев. Во еден интересен натпревар, на крајот двете екипи ги поделија бодовите. Конечниот резултат на мечот гласеше 1:1. Тренерот Тодоровски се одлучи за следниве 11-сетмина: Андов, Астарџиев, Антовски, Наумчески, Манасиевски, Радевски, Дарлишта, Димоски, Ибиши, Али, Николов. Вардар има за што да жали на ... Read More »

Прв пораз за пионерите на ФК Вардар, во денешното коло од “Скопје куп„

2321

Прв пораз за пионерите на ФК Вардар, во рамките на второто коло од турнирот “Скопје куп„. После вчерашната победа против Пелистер, вечерва црвено-црните беа поразени од екипата на Сесвете од Хрватска, кои се покажаа како подобра екипа на теренот. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 2:0. На денешниот меч стартуваа следниве 11-сетмина: Рамадани, Ѓурковски, Николов, Илиевски, Астарџиев, Манасиевски (c), Хасановиќ, Ристовски, ... Read More »

Генерацијата “2001„ на ФК Вардар, под водство на новиот тренер, Сашо Тодоровски тргна со победа на “Скопје куп„

vardarfans-pioneri

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со победа стартуваа на турнирот “Скопје куп“, кој од денес започна да се игра на три терени низ Скопје. Оваа генерација “2001“ која во новата сезона ја предводи Сашо Тодоровски забележа победа во дуелот со Пелистер, минимално со 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше  новото засилување, Џемаил Ибиши, кој летово пристигна од екипата на Металург. ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар од утре ги започнуваат настапите на силниот меѓународен турнир “Скопје Куп 2017„

vardarfans-todorovski-660x330

СКОПЈЕ КУП“ во соработка со Град Скопје и Фудбалската федерација на Македонија по четврти пат е организатор на голем меѓународен младински турнир во фудбал „СКОПЈЕ КУП 2016“. На него учество ќе земат и генерациите на Вардар, родени “2001“ и “2002“ година, односно помладите пионери и пионерите на ФК Вардар. Натпреварите ќе се играат на терените во Горно Лисиче, Ѓорче Петров ... Read More »

Среќен роденден Љупчо Кметовски

vardarfans-kmetovski

Денес својот 45-ти роденден, го прославува Љупчо Кметовски, кој работи како тренер на голмани во младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Кметовски е поранешен голман на Вардар и на уште неколку екипи во ПМФЛ. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси на професионален план. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КМЕТОВСКИ !! Read More »

Фитор Реџепи: Се надевам дека тренерите се задоволни од моето залагање и придонесот во остварените резултати на екипата

vardarfans-fitor

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ја завршија сезоната на второто место во првенството, пред екипата на Шкупи. Во купот успеавме да бидеме први, откако во големото финале ја победивме екипата на Работнички. Се на се, уште една успешна сезона за избраниците на Сашо Тодоровски, кои беа единствената Вардаровата генерација, која успеа да освои трофеј во повозрасните младински категории. На стартот ... Read More »

Љупчо Кметовски- Од “богата„ играчка кариера, до тренер кој создава репрезентативни голмани

1159

Од трофејна играчка кариера до тренер кој создава репрезентативни голмани. Во следново наше интервју ве запознаваме со Љупчо Кметовски, кој има богата биографија, настапувајќи за неколку екипи од првата Македонска фудбалска лига, каде во голем дел од нив има работено и како тренер на голмани, а моментално истата функција ја има во младинските, поточно пионерски екипи на фудбалскиот клуб Вардар. ... Read More »

Пет играчи од ФК Вардар, како и тренерот на голмани, Љупчо Кметовски, дел од репрезентацијата до 17 години на денешниот контролен меч со Унгарија

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години се наоѓа во Унгарија, каде денес ќе одигра контролен натпревар со екипата на Индија. Овој дуел започнува од 18 часот. За овој натпревар селекторот на оваа репрезентација, Добринко Илиевски повика пет играчи од фудбалскиот клуб Вардар. На списокот се најдоа двајца голмани: Методија Велковски и Давид Денковски, како и Јакуп Бериша, Виктор Пешевски и ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар се единствената генерација, која успеа да освои трофеј во повозрасните младински категории

1157-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со еден трофеј од купот и со освоено вицешампионско место во лигата, ја завршија оваа натпреварувачка сезона. Избраниците на Сашо Тодоровски освија вкупно 45 бодови во првенството. Имаа14 победи, 3 нерешени резултати и 5 порази. Падот на формата во претпоследните три кола од есенскиот и првите две кола од пролетниот дел беа погубни за Вардар, ... Read More »

Колевски ја “матираше” Романија

u17

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ја забележа и втората победа на контролните натпревари против врсниците од селекцијата на Романија. Вчера нашите надежи победија со резултат 1:0 (0:0). Единствениот погодок на овој натпревар го постигна играчот на Вардар, Бојан Колевски. Во првиот состав од играчите на Вардар настапија уште и голманот Давид Денковски, како и бекот Филип Антовски, додека ... Read More »