Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 82)

У-17

Четири млади играчи на ФК Вардар дел од селекцијата у-17 за двомечот со Романија

liko

 Селекторот на македонската репрезентација за момци до 17 години, Добринко Илиевски го објави списокот за пријателските мечеви на нашата селекција со врсниците од Романија. На истиот се најдоа дури четири играчи од младите екипи на фудбалскиот клуб Вардар.Станува збор за голманското дуо на црвено-црните пулените на Кметовски: Методија Велковски и Денковски Давид. Покрај нив покана имаат и двајца играчи  Бојан ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар пионери со фудбалска лекција за Ренова

28

Вчера на терените на Академијата на ФК Вардар се одигра последното коло од пионерската лига, во истото пионерите на ФК Вардар лесно се справија со ривалите од Ренова. Нашите момци во ова 22 коло триумфираа со резултат 3-0. Read More »

Победнички крај на сезоната за пионерите на ФК Вардар, кои денес ја совладаа екипата на Ренова

1

Денес на теренот на академијата се одигра последното 22 коло во првенството на младинските фудбалcки категории, кај генерациите родени 2000 и 2001 година. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Велковски, Стојчески, Петкоски, Каркалашев-Трајковски Калчиноски, Наумчески, Антовски, Дарлишта, Стојановски, Филипоски, Благојевиќ.  Пионерите на ФК Вардар на теренот на академијата за противник ја имаа екипата на Ренова, која ја совладаа со резултат ... Read More »

Сашо Тодоровски: Тренер за трофеи, трета година по ред со пионерите го освојува Купот на Македонија

vardarfans-todorovski

Трета сезона по ред пионерската екипа на фудбалскиот клуб Вардар го освојува купот на Македонија и вкупно трети трофеј за тренерот Сашо Тодоровски. Овој искусен стратег доаѓа на клупата пред две сезони, кога ги водеше помладите пионери на Вардар. За само шест месеци како тренер на помладите пионери, во сезоната 2014/15 успева да го освои купот на Македонија, совладувајќи ја ... Read More »

Александар Ѓорѓиески: Пресвртот што го направивме за три минути неможе да се опише , може само да се доживее

vardarfans-aleksandar

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се старо-нови освојувачи на купот на Македонија, откако во големото финале ја победија екипата на Работнички. Овој натпревар се одигра на теренот “Билјанини извори“ во градот Охрид и заврши со триумф на Вардарци од 2:1. По првото полувреме противникот имаше водство од 0:1, но во вториот дел за само три минути, избраниците на Тодоровски направија ... Read More »

ПИОНЕРИТЕ НА ФК ВАРДАР ГО ОДБРАНИЈА КУПОТ, СОВЛАДУВАЈЌИ ГО ДЕНЕС ВО ФИНАЛЕТО РАБОТНИЧКИ

vardarfans-naslovna-23-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар го освоија купот на Македонија, откако денес на теренот “Билјанини извори“ во Охрид во големото финале ја победија екипата на Работнички. Конечниот резултат на овој натпревар гласеше 2:1. Тренерот Сашо Тодоровски го стартуваше мечот со следниве 11-сетмина: Тимевски, Радевски, Антовски, Пешевски, Ѓорѓиески, Димов, Битиќи, Адем, Бериша, Колевски, Реџепи. Екипата на Работнички прва го отвори резултатот ... Read More »

Методија Велковски: Најголем подарок за мојот роденден ќе биде трофеј од Kупот

meto

Утре на теренот “Билјанини извори“ во Охрид се игра големото финале на купот, помеѓу пионерските фудбалски екипи на Вардар и Работнички. Избраниците на Сашо Тодоровски се актуелен освојувач на купот и ќе имаат можност истиот да го одбранат доколку го совладаат противникот. Двата натпревари во првенството оваа сезона им припаднаа со минимална победа на Вардарци, кои се и подобро пласирани ... Read More »

Победа и нерешен резултат за пионерските екипи, на гостувањето во Чаир

2138

Денес на теренот во населбата Чаир се одиграа натпревари од претпоследното коло во првенството на младинските фудбалски категории. Пионерските екипи гостуваа на екипата на Шкупи, каде беше забележана една победа и нерешен резултат. Помладите пионери триумфираа против своите врсници од Шкупи со конечен резултат од 1:2. На полувреме црвено-црните имаа предност од 0:1. Вардар прв успеа да го отвори резултатот ... Read More »

Преноси од Куп финалињата на пионерите, генер.2002 и 2003 на ФК Вардар (термини)

Три Вардарови  млади екипи ќе играат во финалињата од Купот на Република Македонија ова сезона станува збор за пионерите на ФК Вардар, и генерациите 2002 и 2003 година. Фудбалската федерација на земјава за првпат ќе овозможи директен пренос од сите Куп финалиња во младите категории. Први кои ќе го одиграат своето финале се пионерите кои се предводени од тренерот Сашо ... Read More »

Вардаровите екипи во претпоследното првенствено коло се среќаваат со Шкупи

33

Екипата на Шкупи е противник за Вардаровите генерации во рамките на претпоследното првенствено коло за оваа натпреварувачка сезона. Кадетите и младинците се домаќини, додека пионерските екипи гостуваат во Чаир во сабота. Помладите пионери во минатото коло имаа незгоден пораз на домашен терен од екипата на Шкендија, па во последните две кола ќе се обиде да го поправи впечатокот и да ... Read More »