Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Андов и Ибиши ќе настапат за фудбалската репрезентација до 17 години, на контролните мечеви против Кипар
Андов и Ибиши ќе настапат за фудбалската репрезентација до 17 години, на контролните мечеви против Кипар

Андов и Ибиши ќе настапат за фудбалската репрезентација до 17 години, на контролните мечеви против Кипар

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години денес и во четврток ќе одигра два контгролни натпревари, против соодветната селекција на Кипар. Мечевите ќе бидат одиграни на тренинг центарот “Петар Милошевски“ , со почеток од 16 часот.

За овие два натпревари, селекторот на Македонија, Горан Станиќ повика двајца играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот, Матеј Андов и напаѓачот Цемаил Ибиши.